Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,4783
EURO
10,0536
ALTIN
493,60
BIST
1.414

Milletvekili Çelebi Bilecik-Yenişehir yolunu Meclise taşıdı

Milletvekili Çelebi Bilecik-Yenişehir yolunu Meclise taşıdı

Memleket Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, yapımı devam eden Bilecik-Yenişehir yolu ile ilgili meclise soru önergesi verdi.

Memleket Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, yapımı devam eden Yenişehir yoluyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması için soru önergesi verdi.

Soru önergesinde, “Bilecik-Yenişehir yol yapımı çalışması durmuş olup, çalışmalar yapılmamaktadır. Bunun nedeni nedir? Ne zaman tamamlanacaktır?” ifadeleri yer aldı.

“MV. YAĞCI AÇIKLAMA YAPMIŞTI”

Söz konusu yol ile ilgili çalışmalar geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesi de gündeme gelmiş, Yenişehir-Bilecik yol yapımının ödenek bitmesi sebebiyle durduğu yönündeki iddiaların ardından AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, “Evet şu anda yol çalışmasına maalesef bayram sonuna kadar ara verildi. Ama bunun sebebi ödenek yetersizliği değil, Yol çalışmasını yürüten teknik ekip ve işçiler arasında çok sayıda korona hastası olmasıdır.Onun için saygıdeğer hemşerilerim endişe etmesinler. İnşaAllah olağanüstü başka bir hal olmadığı takdirde yol çalışması 17 Mayıstan sonra kaldığı yerden devam edecektir.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

“MV. TÜZÜN EN SON 2016 YILINDA ÖNERGE VERDİ”

Diğer yandan, 13 yıldır yapımı devam eden ve bir türlü tamamlanamayan yol ile ilgili gelişmelerin Milletvekili Selim Yağcı tarafından yakından takip edildiği bilinirken, Ana muhalefet partisi CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün adı geçen yol ile ilgili en son 5 yıl önce bir önerge verdiği, ancak dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından cevaplanmadığı biliniyor.

“MANİDAR BULUNDU”

Gelinen süreçte, Milletvekili Tüzün’ün Bilecik’in kronikleşmiş sorunu olan Yenişehir yolunu 5 yıldır gündeme taşımaması dikkatlerden kaçmazken, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin gündeme taşıması ise manidar bulundu.


İLGİLİ HABERLER:

Yorumlar
 1. Anonim dedi ki:

  Ben kendimi bildim bileli bursa yolu yapilavak vekillerde is yok

 2. vekilmi dedi ki:

  Bilecik’in CHP milletvekili mi varmış
  Allah Allah hiç duymadık

 3. BİLECİK dedi ki:

  Evet şu an yol çalışması Kurban bayramı sonrasına kadar her halde ara verildi ama ödenekmi yok başka bir şey mi bilinmiyor olsun bayramlar bitmez bi sene olmazsa seneler bitmiyor her halde

 4. Mehmet GÜVEN dedi ki:

  Bilecik,in milletvekilleri meclisde ne yapıyorlarki Türkiyede bitirilmeyen yol kalmadı Doğu,daki yollar gitte bi gör diyorlar 25 km Bilecik Yenişehir yolu 6 , 7 seneden beri yapılamıyor Şimdide yolu yapan firmaya ödeneği yapılmıyor parası ödenmiyor bu firmayıda elimizde elimizden kaçıralım Bi zamet Vekillerimiz ilgilensinler sade,ce seçim zamanlarıda yüzlerini görmeyelim yapan firma İ*** inşaat,ın sahipleri, görüşme yapsınlar dileģim budur.

 5. aa dedi ki:

  İktidar MV. varken muhalefet mv. düşmez ?

  1. BİLECİK dedi ki:

   Ne yapacaklar bir 10 sene daha mı bekleyecekler yoksa birdahiki seçimleri mi kaldı

 6. Bilecik dedi ki:

  Tüzün n’apsin

 7. ÖMER ALİ dedi ki:

  BİLECİK MİLLETVEKİLLERİ NE İŞ YAPAR? TRAFİK SORUNU, YENİŞEHİR YOLU SORUNU, VE BUNA BENZER DAHA BİR ÇOK SORUNLAR VAR..

 8. ahmet dedi ki:

  Sadece fotoğraf çekip paylaşmayı bilen bir iktidar var. Bunu yazan haberci hangi kafada?

 9. mahmut dedi ki:

  Hükümetin 20 yıldır kimde olduğu belli.
  olayın kime düşeceği de belli.
  tarafsız haber yapın.

 10. patron dedi ki:

  tüzün o işlere bakmaz.. onun işi gezsin dolaşsın.. merhaba desin.. yolmuş kime ne..? yahu 20 senedir ne zaman çıkıp konuştuki mecliste şimdi çıksın.. küçük memleketin büyük vekili.. ama kimse kızmasın kendimiz sectik…