Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik

Zor Hava Şartlarında Hangi İş Elbiseleri Tercih Edilmeli?

ABONE OL
29.04.2022 15:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışanlar için en verimli iş deneyimini yaratmanın yanı sıra, iş güvenliği konusunda da önem taşıyan iş elbiselerinde doğru seçim oldukça önemli. Geniş bir kapsamı olan iş elbiseleri içinde, mevsime göre farklı ihtiyaçlara hitap eden mont ve tulumların yanı sıra kabanlar, iş pantolonları, tişörtler yağmurluklar yer alıyor. Baret ve eldiven gibi yardımcı araçların da yer aldığı elbiseleri alanında, geniş seçenekler sunan yildirimlargiyim.com.tr Dijital Kanallar Sorumlusu Esra İyiiş, zorlu hava şartlarında hangi iş elbiselerinin seçileceğine dair önemli bilgiler verdi.

Dayanıklı iş elbiseleri seçmek önemli

Her sektörde ve çalışma alanında, iş elbiselerinin farklı özellikler sunması gerekiyor. İş yerinde, çalışma alanlarında en verimli sonucu almak için iş elbiselerinin hem sektörel iş güvenliği standartlarına sahip olması hem de mevsimsel ihtiyaçlara hitap etmesi önemli. Esra İyiiş  konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

İş elbisesi seçimi, personellerin konforlu ve işe uygun bir şekilde zaman geçirmesi adına önemli. Konfor ve rahatlık, motivasyona ve dolayısı ile iş verimine etki eden bir konu. İş elbisesi seçiminde tasarım ve diğer kriterlerden ziyade mevsimsellik çok önemli. Zorlu hava şartlarında, özellikle de soğuk dönemlerde buna uygun iş elbiseleri tercih etmek gerekiyor. Dayanıklı iş elbiseleri, hem güçlü yapısı hem de zorlu havalarda en iyi deneyimi sunmasıyla ön planda. Dayanıklı ve zorlu hava şartlarına uygun iş montu gibi seçenekler firmaların en çok tercih ettiği ürünlerden. Özellikle açık havada çalışan saha personeli için iş montları uygun kalınlığa, sıcak tutma yapısına sahip olmalı. Dayanıklılık da diğer bir faktör. Yırtılmalara ve darbelere karşı dayanıklı olması gereken iş elbiseleri uzun süreli bir kullanım ömrüne sahip. Bu da şirketler için iş elbisesi yatırmında önemli bir tasarrufa yol açıyor. İş elbiselerinde diğer bir önemli konu da tabii ki yanmaya karşı korunaklı olması. Zorlu hava şartlarında su geçirmez özelliğe sahip iş montu ve yağmurluklar da düşünülebilir.

Standartlara uygun iş elbiseleri zorlu havalarda fark yaratıyor

Zorlu hava şartlarında çalışan personeller için konforlu ve ideal deneyimi sunmak, işlerin sorunsuz akışı için önemli. İyiiş konuyla ilgili olarak sözlerini şöyle sürdürdü:

 

İş elbiselerinde hem dayanıklılık, hem konfor önemli. Hepsinden önemlisi de, standartlara uygunluk. İş montu ya da iş yağmurluğu gibi iş elbiselerinde, rüzgarlı, yağmurlu ve karlı ortamlar başta olmak üzere şartların zorlu olduğu ortamda işletmelerin standartlara uygun ve konforlu seçenekleri tercih etmesi şart. İş elbisesi satın alma sürecinde en çok öne çıkan standartlara gelirsek, yağmurluk standardı olan EN343, kesilmeye karşı koruma standardı olan EN 412 ve aleve, ısıya karşı koruma standardı EN 469 en önemli başlıklardan. Buna ek olarak iş elbiselerinde antistatik, radyoaktif koruyucu, kaynak gibi işlemlerde koruyucu özellik standartları yer alıyor. Firmaların hem çalışanlarını korumak adına, hem de yasal zorunluluk olması açısından bu standartları karşılaması gerekiyor. Zorlu hava şartlarında çalışanlara konforlu bir deneyim yaratmak, bu standartları sağlayan iş kıyafetleri ile mümkün.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r