Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Yılbaşı akşamı En Güzel Fetih “Mekke’nin Fethi” kutlandı

Yılbaşı akşamı En Güzel Fetih “Mekke’nin Fethi” kutlandı

ABONE OL
01.01.2016 13:04
Yılbaşı akşamı En Güzel Fetih “Mekke’nin Fethi” kutlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bilecik Şubesince Mekke’nin fethinin 1385’inci yılı dolayısıyla Bilecik’te program düzenlendi.

fetih

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Furkan Türkmen ve İsmail Şenol’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle süren programında devamında ise AGD Bilecik Şubesinin sinezvizyon gösterimi gerçekleşti.

Programda konuşan AGD Bilecik Şube Başkanı Sadık Savak, “Mekke’nin fethinin çile, özlem ve sevda olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi: “Mekke’nin fethi güven, sabır, zafer ve kurtuluştur. Mekke’nin fethi iman, ilim, itaat, teslimiyet, huzur ve sevinçtir. Mekke’nin fethi, hakkın hakimiyeti ve şahlanışı, batılın ise yok oluşudur” dedi.

Şube Başkanı Savak’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiir, ezgi ve ilahi dinletisi gerçekleşti. Mekke’nin fethini konu alan kum gösterisiyle süren programda ayrıca AGD lise grubu taekwondo gösterisi yaptı.

Programın devamında ise eğitimci Ahmet Bulut tarafından Peygamber Efendimiz (SAV)’ın hayatı ve Mekke’nin Fethi anlatıldı. Duygusal anların yaşandığı programa Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Saadet Partisi Bilecik İl Başkanı Fuat Göçen, İSOMDER Bilecik İl Başkanı Ömer Taşçı ve AGD İlçe Başkanları ile vatandaşlar katıldı.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r