Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
YENİ OTOGAR ESNAFLARA TANITILDI

YENİ OTOGAR ESNAFLARA TANITILDI

ABONE OL
19.02.2016 22:52
YENİ OTOGAR ESNAFLARA TANITILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı yapımına devam eden otogar inşaatını mevcut otogardaki esnaflara gezdirerek bilgi verdi.

12715444_682181331924829_1984717146473893780_n-650x400
İstanbul- Adapazarı çevre yolu İnbayırı mevkiinde yapımı devam eden Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yapım çalışmaları ilişkin olarak Belediye Başkanı Selim Yağcı, çalışma düzeni kurulmadan önce otogar esnafının görüşlerine yer vermek amacıyla gezi düzenlediklerini belirterek, Bilecik’e, manevi ve tarihi kimliğine yakışır, temsili niteliği olan bir otogar yapmaya çalıştıklarını söyledi.

YENİ OTOGARA ÖZEL MİMARİ

Otogarın alt katı yazıhaneler ve yolcu bekleme noktaları olurken, üst katı ise Bilecik’in marka değerlerinin satışının yapılabileceği, ayrıca cafe tarzı noktalar olarak planlanıyor. Yeni otogarın özel bir mimarisi olduğuna da dikkat çeken Yağcı “ Otogarımız Abdülhamit Han’ın Medine Garı’nın mimarisinden esinlenerek yapıldı. 7 bin 500 metrekarenin 5000 metrekaresini de kullanılacak alanlar yapardık ama buradaki bir mimari tarzı da ortaya koymak ve insanların da ortak alanlarda rahat olması için yapıldı.” Dedi.
Mayıs ayına kadar bir çok açılışı eş zamanlı olarak gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydeden Yağcı,” Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın programları uygun olursa onların katılımıyla, hepsini kapsayacak bir düzenlemeyi yapmak istiyoruz. Kültür Kongre Merkezimizin, Şehir Müzemizinde resmi açılışlarını yapmadık. Şu anda açılışı yapılmayan otuza yakın eserimiz var. Bunları kendilerinin programları uygun olursa onların katılımıyla inşallah o döneme kadar büyük terslikler olup ta engelleyecek bir şeyler olmazsa açılışlarını hizmete sunumlarını yapacağız.” dedi.
50 dönümlük alan üzerine 5000 metre taban alanlı 7500 m2 lik bir yapı inşa ettiklerini anlatan Belediye Başkanı Yağcı, şu anda mevcut kullanılan otogarın tüm alanının 5000 m2 bile olmadığını yeni otogarda ise sadece binanın oturduğu alannın 5000 m2, tahsis edilen alanın ise 50000 m2 olduğunu ifade etti.
Yağcı konuşmasına şöyle devam etti:
”Bilecik’in gelişimine bakışımızı gösteren bir olay inşallah Bilecik’e temennimiz ve arzumuz 50,000 m2 lik otogar yetmesin yani temennimiz bu, dolsun, taşsın 500,000m2’lik yapalım. Bilecik artık Türkiye’ninde ilgi odağı inşallah gelecekte dünya turizmi noktasında önemli bir destinasyon merkezi olacak ve şu anda kalkınma ajansıyla, başbakanlıkla çalıştığımız bölgesel anlamda turizm noktasında çok özel bir projemiz daha var. İnşallah o proje conseptini hazırladığımızda Bilecik’in seferleri hem hızlı tren anlamında hem de karayolu otobüs anlamında çok yoğun olacak. Bir Türkiye projesi içerisindeyiz. Sayın Başbakanımız da bu projeyi himaye ediyorlar, Sayın Valimiz de, Milletvekilimiz de Bilecik’te ki sivil toplum örgütlerimizde, bunların istişaresini de yapıyoruz bir planlama projelendirme çalışması içerisindeyiz . Bilecik’e bu zamana kadar yapılmış en büyük yatırım olacak, bir tarih, turizm yatırımı olacak, büyük bir yatırım olacak inşallah onu gerçekleştirirsek bu otogarlar o zaman gerçek anlamını daha fazla bulacak.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r