Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,6485
EURO
10,3446
ALTIN
495,59
BIST
1.409

Vali Şentürk Derse Katıldı

Vali Şentürk Derse Katıldı
11.09.2020
Uğur Baklacı
Kaynak: Haber Merkezi

Vali Bilal Şentürk, bir dizi ziyaret, inceleme ve koronavirüs denetimlerinde bulundu.

Vali Şentürk, ilk olarak Vezirhan ilk ve orta okulunda devam eden güçlendirme çalışması nedeniyle Vezirhan tarihi Köprülü Mehmet Paşa Kervansaray’ında destekleme ve yetistirme kursuna devam eden 8. sınıf öğrencilerinin derslerine katıldı.

Öğrencilerin dersini takip eden ve öğrencilerle sohbet eden Vali Şentürk, koronavirüs salgınıyla mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarına hem kendilerinin hem de ailelerinin uymalarını isteyerek, başarılar diledi.

Güçlendirme çalışması yapılan Vezirhan İlk ve Ortaokulu binasında da incelemede bulunan Vali Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve Okul Müdürü Ergün Aykut’tan bilgi aldı.

Vali Yardımcısı Rahmi Köse, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Faruk Dirgen, Vezirhan Belde Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin ve denetleme ekibiyle birlikte Vezirhan Beldesinde İçişleri Bakanlığınca koronavirüs tedbirleri kapsamında ”Sağlık için Hepimiz için” mottosuyla başlatılan denetimlere katıldı.

“Pandemi ülkemizde tekrar artış eğilimi gösterdi”

Esnaf ve vatandaşları uyaran, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması yönünde tavsiyelerde bulunan Vali Şentürk, ”Kurallara uyan esnaf ve vatandaşlara teşekkür ediyoruz. Bilindiği gibi pandemi ülkemizde tekrar artış eğilimi gösterdi. İlimizi, tedbirleri elden bırakmadan, rehavete kapılmadan virüse karşı korumaya devam edeceğiz. Karantina kurallarına vatandaşlarımızın mutlaka uymasını istiyoruz, karantina kurallarının ihlaline asla izin vermeyeceğiz. Koronavirüsle mücadelede hep birlikte tedbirlere uymayı sürdürürsek başarılı olacağız. Yaptığımız denetlemelerde maske, mesafe, hijyen kurallarına uyulduğunu görüyoruz. İnşallah bu duyarlılığımızı devam ettirerek, koronavirüsten hem kendimizi hem de ilimizi koruyacağız.” dedi.

Vali Şentürk, daha sonra Osmaneli Kaymakamlığına atanan Yüksel Ünal’ı makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

Osmaneli ilçesinde de Kaymakam Yüksel Ünal ve Belediye Başkanı Münür Şahin ile birlikte esnaf ve vatandaşları, koronavirus tedbirlerine uymaları konusunda uyarıda bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.