Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,6155
EURO
11,2367
ALTIN
554,31
BIST
1.480

Vali Şentürk, “Bilecik üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan bir sanayi kenti konumundadır”

Vali Şentürk, “Bilecik üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan bir sanayi kenti konumundadır”

Vali Bilal Şentürk, Bilecik Mermer ve Granit Sanayicileri Derneği Başkanı Turgut Özen ve üyeleriyle bir araya geldi.

Vali Şentürk, göreve başladığı günden itibaren Bilecik’in coğrafyasını, zenginliklerini, kültürünü ve tarihini genel anlamda tanımak için gayret gösterdiğinin altını çizerek, ilde istihdam sağlayan ve üretim yapan sanayici ve iş adamlarıyla tanışmak amacıyla, farklı sektördeki sanayi kuruluşlarıyla bir araya gelmeye çalıştığını söyledi.

 

Başta mermer ve seramik olmak üzere kentte üretilen ürünlerin ihraç edilmesiyle ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirten Vali Şentürk, şunları kaydetti.

 

”İlimiz seramik ve mermer bakımından önemli bir konumda. Önemli bir madencilik merkezi olan ilimizde çok sayıda mermer sahası bulunmaktadır. Bilecik üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan ve ülke ekonomisinin gelişmesine büyük katkıda bulunan önemli bir sanayi kenti konumundadır. İl olarak önemli sanayi tesislerine sahibiz. Amacımız, ilimizin mevcut imkanlarını değerlendirerek, sanayici devlet işbirliği içinde kalkınmada sürdürülebilirlik sağlamak. İlin kalkınması ve gelişmesi için elini taşın altına koyan iş adamlarımızın sıkıntılarını paylaşmada, başarılarını da kutlamada devlet adına her zaman hazırız.”

 

Dernek Başkanı Özen de Bilecik’te endüstriyel hammadde olarak önemli sayılabilecek mermer yataklarının mevcut olduğunu ifade ederek, ”Sektöre yapılacak yatırımların artması, istihdam sağlanması ve ihracat artışı ile de ekonomiye ciddi katkı sağlayacaktır. Bilecik mermer sektöründe bulunan firmaların, rekabeti en üst düzeyde sağlamak konusunda pazarlama ve tanıtım desteklerine ihtiyacı bulunmaktadır.” dedi.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

  1. öneri dedi ki:

    sayin valim bilecğin gelişmesi büyümesi paranın bileciğe gelmesi içinn sanayi sart izmit gebze sakarya bursa bölgesindeki saanyileri bileciğe tesvik edilmesi lazımm bebkaa büyük rol oynarr sizin vesilenizlee

  2. Öneri! dedi ki:

    Bu haberin görünen yüzü peki iş bulamayan o kadar işsiz var ki niye ele alınmıyor neden konusulmuyor!