Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,3055
EURO
10,8467
ALTIN
534,41
BIST
1.432

Vali Şentürk, ” 800’e yakının da evde sağlık hizmeti alıyor”

Vali Şentürk, ” 800’e yakının da evde sağlık hizmeti alıyor”

Vali Bilal Şentürk başkanlığında Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon toplantısı yapıldı.

Vali Şentürk, Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde sunulan ”Evde Sağlık Hizmetleri”nin sağlıkta kalite standartları (SKS) çerçevesinde değerlendirme ve iyileştirme çalışmalarının yapılabilmesi amacıyla yapılan değerlendirme komisyon toplantısında, Bilecik’in butik bir şehir olmasının en büyük avantajının her noktaya ve herkesime kolaylıkla ulaşabilme imkanının bulunması olduğunu söyledi.

 

Bilecik genelinde yalnız yaşayan insanın bulunduğunu ve 800’e yakının da evde sağlık hizmeti aldığını anlatan Vali Şentürk, şunları kaydetti:

”Mahallemizde ve köylerimizde yani sorumluluk alanımızda sahipsiz, kimsesiz ve bakılmayan bir insan kalmamalı. Bunlara çözüm üretme noktasında sağlık hizmetlerini sağlık müdürlüğümüz evlerde hizmetlerini veriyor ama bizlerde birlikte çalışarak, kimsesiz vatandaşımızı yalnız bırakmayacağız. Özellikle sosyal hizmetler noktasında sağlık başta olmak üzere temel ihtiyaçlarını gidermeye dönük yardımcı olmalıyız. Bu sorumluluğu hep birlikte alalım. Bunun hem manevi hazzı çok büyük, hem sosyal sorumluluğu çok büyük.Taşıdığımız görevler itibariyle yapmamız gerekenler bunlar. Güler yüzlü, sevecen insan olmalıyız. Önemli olan o sorumluluktan pay alma ihtiyacını hissetmeliyiz. Aynı amaçla kalbi atan insanlar olursak bu ilde çözemeyeceğimiz hiçbir şey olmaz. Hepimiz mutlu, verimli ve birbirimize faydalı oluruz. Her yönüyle örnek bir il oluruz,”

 

İl Sağlık Müdürü Kadir Keskin de sosyal statüsü ne olursa olsun her insanın sağlık hizmetine bir şekilde ihtiyacının bulunduğunu anlatarak, evde sağlık hizmetlerinin işleyişi konusunda sunum yaptı.

 

Toplantıya, Kaymakamlar ve Belediye Başkanları ile ilgili daire müdürleri katıldı.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.