Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Üniversitemiz Doktora Programlarında İlk Mezununu verdi

Üniversitemiz Doktora Programlarında İlk Mezununu verdi

ABONE OL
14.01.2016 18:00
Üniversitemiz Doktora Programlarında İlk Mezununu verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi ÖZCAN danışmanlığında Mustafa Serhan YÜCEL tarafından hazırlanan “Türkiye’de Yabancı Okullar ve Azınlık Okulları (1925-1926)’’ adlı tez çalışması, 05.01.2016 tarihinde yapılan Tez Savunma Sınavında jüri tarafından başarılı bulunarak, Tarih Anabilim Dalında Doktora tezi olarak kabul edilmiştir.

bilecik haberleri

Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü Tezli Yüksek Lisans programını 2012 yılında tamamlayan Mustafa Serhan YÜCEL, 2016 yılında Tarih Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamlayarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün Doktora programlarındaki ilk mezunu olmuştur.

Yücel’e Doktora diploması düzenlenen törenle, Rektör (eski) Prof. Dr. Azmi ÖZCAN ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Doç.Dr. İsmail Hakkı İŞCAN tarafından verildi.

  1. Serhan YÜCEL “Türkiye’de Yabancı Okullar ve Azınlık Okulları (1925-1926)’’ adlı doktora çalışmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği 1923 yılından sonra, Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam eden gayrimüslim okullarının 1925-1926 eğitim öğretim yılındaki durumları ve Lozan Antlaşması, Cumhuriyet’in ilanı, Tevhid-i Tedrisat Kanunu ve diğer yasal düzenlemelerin bu okullara olan etkilerini incelemiştir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü 9 Anabilim Dalında yürütülen 14 Yüksek Lisans programında 752 ve 3 Doktora programında 21 öğrencisi ile lisansüstü düzeyde eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

bilecik haberleribilecik haberleri

bilecik haberleri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r