Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Şeyh Edebali ve Küre Mehteran Takımları Güçlerini Birleştiriyor

Şeyh Edebali ve Küre Mehteran Takımları Güçlerini Birleştiriyor

ABONE OL
12.08.2015 20:09
Şeyh Edebali ve Küre Mehteran Takımları Güçlerini Birleştiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Kuruluş ve Kurtuluşun şehri olan Bilecik’te şu ana kadar birçok etkinlikte yer alarak, dosta güven düşmana korku salan Bilecik Şeyh Edebali Mehteran Takımı ile Küre Mehteran Takımları, ”Bilecik Belediyesi Mehteran Takımı” çatısı altında birleşiyor.

8 9

Şanlı tarihimizden bizlere miras kalan ve dosta güven düşmana korku salan mehteran takımı ile daha güçlü bir ses, daha kuvvetli bir mehteran takımı kurulmuş olacak.

Yaklaşık 50 kişilik ekibi ile tarih ve kültür şehri Bilecik’te birçok etkinlikte görev alacak mehteran takımı, aynı çatı altında toplanarak, Bilecik’te daha gür bir ses çıkaracak.

Yarım asrı aşkın bir süredir sayısız etkinlik ve gösteride yer alan Küre Mehteran Takımı ve Bilecik Şeyh Edebali Mehteran Takımları, uzman hocalardan alacakları eğitim ve çalışmalar ile Bilecik’in sesini Türkiye ve dünyaya duyuracak.

İçerisinde; cevgeni, zurnazeni, boruzeni, nakkarezeni, tablzeni, köszeni, zilzeni ve çorbacıbaşısı ile sahne alacak mehteran takımı, sancaklar ve tuğları ile tüm ihtişamını sergileyecek.

Gerçekleştireceği konserlerle gönülleri fethedecek olan mehteran takımı, ilk gösterisini 6 Eylül Bilecik’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu programında sergileyecek.

4

5 6 7 8 9 10 11 1 2 3

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r