Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Osmaneli Belediyesi kültür turlarına bir yenisini daha ekledi.

Osmaneli Belediyesi kültür turlarına bir yenisini daha ekledi.

ABONE OL
16.10.2015 17:48
Osmaneli Belediyesi kültür turlarına bir yenisini daha ekledi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Osmaneli Belediyesi kültür turlarına sonbahar mevsiminde bir yenisini daha ekledi. Halkımıza yönelik, ecdadımızın tarih ve kültüre bizzat yerinde şahit olmak adına düzenlenen kültür gezilerine dün itibariyle bir yenisini daha ekledik.

İlkbahar mevsiminde halkımıza yönelik düzenlenen Çanakkale ve Edirne gezilerinden sonra ilimizin ve ilçelerimizin tarihi mekanlarına gezi düzenlendi.

Düzenlenen geziye halkımızdan yoğun bir talep vardı. Bilecik-Söğüt-Bozüyük güzergahlı gerçekleşen gezide ilk olarak Osmanlı Devletinin manevi kurucusu Şeyh Edebali Hazretleri ziyaret edildi. Şeyh Edebali Hazretlerinin nasıl ilim ve irfan sahibi bir insan olduğunu, Osmanlı Devletinin kuruluşuna nasıl bir manevi katkı sağladığını anlatıldı. Ardından Osmanlı Devletinin kuruluşundan sonra gerçekleşen Bursa Karacahisar fethi münasebetiyle Osman Gazi adına ilk defa hutbe okuyup ilk Cuma namazını kıldıran Dursun Fakih Hazretlerini ziyaret edildi.

Sonraki durak Ertuğrul Gazi Hazretleriydi. Osmanlı Devleti’nin fikir babası, ilk mimarı, Osmanlı Beyliği’ni teşekkül eden Ertuğrul Gazi Hazretlerinin türbesine gidildi. Akabinde milletimizin var olma mücadelesinin verildiği, bağımsızlığımızın bekası için gözlerini bile kırpmadan vatanımız uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, Bozüyük Metris Tepe Şehitliği ziyaretiyle son buldu.

2-IMG_5063

506262

509595

510707

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r