Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385

Öğrenciler ve velilerde okul kıyafeti telaşı başladı

Öğrenciler ve velilerde okul kıyafeti telaşı başladı

Okulların açılmasına sayılı gün kala öğrencilerde ve velilerde okul kıyafeti telaşı yaşanırken, mağazalarda yoğunluk yaşandı.

Milyonlarca öğrencinin ve velinin beklediği yüz yüze eğitimin başlamasına 2 gün kaldı. Yaklaşık 1 buçuk yıldır yüz yüze eğitimin yapılmadığı okulların açılacak olması öğrencilerde ve velilerde yoğun hazırlıkları başlattı. Pandemi dönemini evde geçiren ve fiziki değişim yaşayan çocuklar için en çok talep okul kıyafetlerinde yaşanıyor. Günlerdir erken saatlerden itibaren yoğunluk yaşanan mağazalarda zaman zaman kuyruklar oluşuyor.

 

Bilecik’te uzun yıllardır okul kıyafeti sektöründe işletmecilik yapan Nedret Tosun, geçen sezon zor günler yaşadıklarını anlatarak, “Geçtiğimiz sene okullarda devamlılık gösteren bir açılma veya kapanma olmadı. İsteğe bağlı gidilebileceği söylendi. Dolayısıyla da geçtiğimiz sene öğrencilerin yüzde 25-30 civarı okula gitti. Giden kısım da okulun tekrar kapanacağı endişesiyle 4 parça ürün alacağına 2 parça aldı. Bu sebeplerle sezonluk işimizin yüzde 20 kadarını yapabildik” dedi.

 

“Bilecik’in yüzde 60’ı okul kıyafetlerini bizden alıyor”

 

Nedret Tosun, şuan işlerinin çok yoğun olduğu anlatarak, “Okulların açılmasından bir hafta önce ve bir hafta sonra işlerin en yoğun olduğu zamanlardır. Bilecik’te 18 bin, 20 bin öğrenci var. Bilecik merkezde olan bütün okulları formaları mevcut. Okul işi bizim yıllardır yaptığımız iş. Bilecik’in yüzde 60’ı okul kıyafetlerini bizden alıyor. Halkın talebi yoğun. Ürünlerimizden memnun kalıyorlar. Bizde müşterilerimizi memnun ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” dedi.

           

ETİKETLER: , ,
KAYNAK:
Yorumlar
  1. AHMET YILMAZ dedi ki:

    OKUL KIYAFETLERİNİN RENGİNİ HER SENE DEĞİŞTİRMEYİNİZ ALAN VAR ALAMAYAN VAR BİRDE RENK UYUMUNU KİM KARAR VERİYOR UYUM YOK

  2. Bilecikli11 dedi ki:

    Pazarda 20 tlyw alacağınız ürün 65 TL lw vakiki de daha kalitelisi 35 vatandaş kaziklaniyor okul kıyafeti diye artık aradaki rakamlar kimin cebine gidiyorsa