Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
NİHAT HATİPOĞLU SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

NİHAT HATİPOĞLU SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

ABONE OL
27.02.2016 18:59
NİHAT HATİPOĞLU SEVGİSİ SALONA SIĞMADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediyesi, Şubat ayı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen programda; Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Dünya, Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Şerif Okuma Birincisi Mehmet Erarabacı ve Sanatçı Abdullah Beyhan, Bileciklilerle buluştu.

bilecik haberleri
Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Selim Yağcı, İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım, Kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

bilecik haberleri
Dünya, Kur’an-ı Kerim ve Ezan Okuma Birincisi Mehmet Erarabacı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Sanatçı Abdullah Beyhan birbirinden güzel ilahileri seslendirdiği programın son bölümünde ise İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Peygamber Efendimiz ve Sahabelerin hayatına ilişkin bilgiler aktardı.
Yoğun bir katılımın olduğu programda Peygamber Efendimiz ve Sahabelerinin hayatlarından güzel örnekler sunan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Bilecik’in de birçok yönüyle kadim bir şehir olduğunu ve Osmanlı Cihan İmparatorluğunun doğduğu topraklar olması hasebiyle kendileri için de büyük bir öneme sahip olduğunu kaydetti.
Belediye Başkanımız Selim Yağcı ise programın sonunda yaptığı konuşmada; Bilecik’te güzel ve anlamlı bir gece daha yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:
”Belediyemiz tarafından bu gece şehitlerimizin anısına, onları hatırlamak ve onlara rahmet okumak niyetiyle gerçekleştirdiğimiz bu güzel programa hoşgeldiniz. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Salat ve Selam Peygamber Efendimiz ve onların ashabının üzerine olsun, şehitlerimizin üzerine olsun. Cenabı Hak hep böyle anlarda güzel insanlarla güzellikler içinde bizleri bir araya gelmeyi nasip etsin. İnşallah ahiretimizde de bizleri Resulü Ekremine komşu eylesin. Bu akşam bizlere bu güzellikleri yaşatan Nihat Hocamız başta olmak üzere, Dünya Hafızlık birincisi kardeşimiz Mehmet Erarabacı ve Sanatçımız Abdullah Beyhan ile organizasyon ekibine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanımız Selim Yağcı, konuşmasının ardından Nihat Hatipoğlu, Mehmet Erarabacı ve Abdullah Beyhan’a, üzerinde Osmanlı Arması bulunan tablo hediye etti.
İzleyicilerin büyük bir ilgiyle takip ettiği program, Dünya, Kur’an-ı Kerim ve Ezan Okuma Birincisi  Mehmet Erarabacı’nin Ezan’ı Şerifi okuması ve Nihat Hatipoğlu’nun dua etmesiyle son buldu.
bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri
bilecik haberleribilecik haberleri

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r