Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
MUHARREM TÜFEKÇİOĞLU GÖREVDEN ALINDI

MUHARREM TÜFEKÇİOĞLU GÖREVDEN ALINDI

ABONE OL
01.04.2022 13:28
MUHARREM TÜFEKÇİOĞLU GÖREVDEN ALINDI
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Valiliği, Belediye Başkan Vekili Muharrem Tüfekçioğlu’nun “Orman alanlarının işgali, Ormandan faydalanma ve orman içinde yerleşilmesi” suçundan hakkında 1 yıl 11 ay hapis cezası bulunması nedeniyle görevden alındığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Bilecik Belediye Başkan Vekili Tüfekçioğlu hakkında “Orman alanlarının işgali, Ormandan faydalanma ve orman içinde yerleşilmesi” suçunu işlemesi nedeniyle Bilecik 1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 18 Mart 2016 tarihinde verilen 1 yıl 11 ay hapis cezasının, Yargıtay 7. Ceza Dairesinin 22 Şubat 2022 tarihli kararı ile onanması üzerine kesinleştirildiğinin valiliğe bildirildiği belirtildi.

Açıklamada, Yargıtayca onanan karar ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun 53/1 maddesi gereğince Tüfekçioğlu’nun Bilecik Belediye Başkan Vekilliği görevine devam edemeyeceği anlaşıldığı kaydedilerek, “5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 45. Maddesi gereğince yeni bir başkan vekili seçimi için gerekli çalışmalara başlanmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Tüfekçioğlu, Bilecik Belediyesindeki rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma nedeniyle Belediye Başkanı Semih Şahin’in İçişleri Bakanlığınca geçici olarak görevden uzaklaştırılmasının ardından 3 Mart 2022 tarihinde yapılan seçimle başkan vekilliği görevine getirilmişti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (9)
 • Halil

  Solcumu haha HIRSIZ deseydin yerinde olurdu milleti tehtitle esnaftan para toplayan çantacılık yapan kişiler bunlar bir sorun 3 yılda ne kadar mal mülk edinmişler….

 • YURT SEVER

  SONER BOLU YU BAŞKAN YAPIN DA BİLECİK BAŞKAN GÖRSÜN

 • Koylu

  Getirinde bir görün soneri herkez avukatlık olsun

 • Misafir

  Bir de mümkünse proje felan yapmayınnn. Ertuğrulgazi mahallesi aylardır perişan. Çamurun içinde yaşıyoruz. 80’li yıllara geri döndük.

 • Misafir

  Ya koyun şuraya soner olgun,u

 • Ali yucel

  Ruhsat ta imarda rüşvet isteyenleri temizlemişti yazık oldu

 • Turko

  CHP ulke başına gelirse ne olur daha sehri yonetemiyor

 • Nopasaran

  Yargıtay da dosyası olduğu halde bu şahsın seçimlere girmesine izin veren il ve ilçe yönetimlerinin bir an önce istifa etmesi gerekmektedir, CHP suçluların arka bahçesi olmamalıdır. sayın Tüfekçioğlu seçimi kazandığı gün mutluluktan havalara uçan il ve ilçe yönetimlerini istifaya davet ediyoruz

  Cevapla Yanıtla
  +11
  -3
 • Yaşar efendi

  Yaşar Tüzün efendi bu sefer CHP li bir başkan seçsin bari 🙂 gelen adam tüm solcu çocukların yerleri ile oynadı


HIZLI YORUM YAP

300x250r