Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
İlk adımda dost eli…

İlk adımda dost eli…

ABONE OL
16.10.2015 18:00
İlk adımda dost eli…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toplum Destekli Polislik faaliyetleriyle; suçları önlemede toplumsal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi, toplumla her zaman iletişime açık olunması, güvenlik hizmetlerinin yürütülmesine toplumun tüm kesimlerinin katılımının sağlanması, toplum bireyleri ile işbirliği sayesinde suçun önlenmesi ve aydınlatılması konusunda birlikte çalışılarak halka sunulan güvenlik hizmetlerindeki verimlilik ve etkinliğinin artırılması, halkın güvenlik hizmeti memnuniyetinin yükseltilmesi, ayrıca çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzun hissettirilmesi ve onlarla birlikte sosyal aktiviteler düzenlenerek iletişime açık bir neslin yetişmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

1.Son zamanlarda çok sık karşılaştığımız ve birçok insanı mağdur eden “Dolandırıcılık Olayları” ile ilgili olarak vatandaşlarımızın suçun mağduru olmadan, suçla tanışmadan evvel, önleyici ve koruyucu tedbir düşüncesinden hareketle bilgilendirilmesi amacıyla Eylül ayında aşağıdaki çalışmalar yapıldı.

  • Su faturalarının yanında telefon dolandırıcılığı konusunda 20 bin adet bilgilendirme broşürü dağıtılarak il merkezinde bulunan tüm haneler bilgilendirildi.

  • İl Müftülüğü tarafından camilerde Cuma namazı hutbelerinde dolandırıcılık hakkında bilgilendirme yapıldı.

  • Bilecik FM isimli radyoda dolandırıcılığa karşı korunma hakkında anonslar yapıldı.

  • Billboardlara asılan afişlerle vatandaşlar bilgilendirildi.

2.Bu yıl 734’ üncüsü düzenlenen Ertuğrulgazi’yi Anma ve Söğüt şenliklerinde vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla dolandırıcılık, evden hırsızlık, iş yerinden hırsızlık, otodan hırsızlık, güvenli internet kullanımı vb. konularda 3 bin adet broşür dağıtıldı.

3.Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde 28.09.2015-07.10.2015 tarihleri arasında kurulan stantta öğrencilere ve ailelerine yönelik bilgilendirme çalışmaları yapılarak 3 bin adet broşür dağıtıldı.

4.“Hayat Birlikte Güzel” projesi kapsamında il merkezimiz ile ilçelerimizde öğrenim gören 100 ilkokul ve ortaokul öğrencisine kırtasiye hediye edildi.

5.Güvenli Hayat Ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk Ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Bilecik Emniyet Müdürlüğünce hazırlanarak 2015 yılında uygulamaya konulan “Hayat Birlikte Güzel” projesi faaliyetleri çerçevesinde;

2/1

Yetiştirme yurtlarında kalan gençlerin, negatif grupların etkin alanlarından uzak tutulması, sosyal hayata aktif katılımın sağlıklı bir şekilde sağlanması, gençlerin iyi birer geleceğe sahip olarak hayattan olumlu yönde beklentiler elde etmeleri ve aidiyet duygularının gelişmesi amacıyla; proje ortağımız olan Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı yetiştirme yurtlarında kalan öğrencilere yönelik 44 katılımcı ile birlikte 13.10.2015 tarihinde Konya iline günü birlik gezi düzenlendi.

Konya gezisinde; Alaaddin Parkı, Cami ve Türbesi, Karatay Çini Müzesi, İnce Minareli Medrese, İplikçi Camii, Meram Bağları, Mevlana Müzesi, Selimiye Camii, Şerafettin Camii, Şems-i Tebrizi Türbesi, 80 Binde Devri Alem Parkı gezildi.

Gezide profesyonel turist rehberi yer alırken, Konya ilinin en bilindik lezzetlerini, en meşhur yerlerde tatma fırsatı bulan öğrencilerin gezi boyunca her türlü ihtiyacı karşılandı ve hiçbir detay unutulmadı.

Yapılan faaliyetin amacına ulaşması ve öğrencilerin memnuniyeti, görevli ekibi de ziyadesiyle memnun etti.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

15 18 19 20

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r