Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
HARMANKAYA KANYONU TABİAT PARKI 5 YILLIĞINA KİRALANDI

HARMANKAYA KANYONU TABİAT PARKI 5 YILLIĞINA KİRALANDI

ABONE OL
27.01.2016 16:01
HARMANKAYA KANYONU TABİAT PARKI 5 YILLIĞINA KİRALANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik İli Yenipazar ve İnhisar ilçeleri sınırlarında kalan ve 2012 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilen Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı’nın yapılan ihale neticesinde işletmeciliği işi müstecire verildi.

bilecik haberleri

Bölge Müdürü Yahya Güngör ve  müstecir Çınar Gıda Ltd. Şti. temsilcisi Selami Çınar arasından imzalanan sözleşmeyle, Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkını kapı girişi ve tesislerinin işletmeciliği 5 yıl süreyle, yıllık 4.200 TL. bedel üzerinden kiraya verildi.  Bölge Müdürü Yahya Güngör’ün makamında gerçekleştirilen sözleşme imza töreninde Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nezir Ayhan’da hazır bulundu.

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı’nda 2013 ila 2015 yılları arasında Bölge Müdürlüğü bağlı birimi Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce giriş kapısı, kır kahvesi, kameriye, seyir terası, wc, su deposu, elektrik iletim hatları, soyunma odaları, bekçi evi, istinat duvarları ve köprü yapılmıştır.

Bilecik ilinin tanıtımına büyük katkı sağlaması beklenen Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Bölge Müdürlüğü yatırımları ile birlikte, içerisinde bulunan 2,5 km.’lik kanyonda yer alan bitki örtüsü, yaban hayatı, manzara bütünlüğü, halkın dinlenme ve eğlenmesine uygun görsel değerleri açısından aynı zamanda ülkemizin açık hava rekreasyonel kaynakları arasında da önemli bir yer edinmektedir.

Bölgemiz ve ülkemiz genelinde bulunan dağcılar ve doğaseverler için eşsiz deneyimler sunabilecek kapasitede olan Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı yapılan yatırımlar ve özel sektör işletmeciliği ile ziyaretçilerin en kaliteli hizmeti de alabileceği bir korunan alan statüsüne kavuşturulmuştur.

bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r