Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Halil Eldemir’in Dünya Madenciler Günü Mesajı

Halil Eldemir’in Dünya Madenciler Günü Mesajı

ABONE OL
04.12.2015 14:45
Halil Eldemir’in Dünya Madenciler Günü Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Milletvekili Halik Eldemir, Dünya Madenciler Günü dolayısı ile Mesaj Yayınladı.

Mesajında, “Madenci kardeşlerimizin ve şehit madenci ailelerinin her zaman yanındayız.” diyen Eldemir’in Şöyle söyledi:

Madencilik, tarih boyunca uygarlıkların gelişmesinde çok önemli yer tutan sektörlerden biri olmuştur. Gelişen ülkelerin ekonomilerinde büyük pay sahibi olan madencilik sektörü ülkemiz için de büyük öneme sahiptir. Bu mesleği icra eden madenci kardeşlerimiz zor şartlar altında alın teri dökerek, emek mücadelesi vermekte, hayatlarını riske atarak geçimlerini kazanmaya ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalışmaktadırlar.

Ak parti hükümeti olarak; bugüne kadar madencilerimizin hak ettiği değeri alabilmeleri, çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi ve iş kazalarının önüne geçilmesi için hiçbir iktidar döneminde yapılmayan düzenlemeleri yaptık. Geçmişte yaşadığımız elim hadiselerin tekrar etmemesi adına; hükümetlerimiz döneminde mevcut madenlerimizde gelişen ve değişen teknolojik imkanlarından faydalanılarak; işçi sağlığı ve iş güvenliğiyle ilgili tedbirleri de artırdık.

Madenci kardeşlerimizin ve şehit madenci ailelerinin her zaman yanındayız. Bu meşakkatli mesleği icra eden, yaşadıkları her türlü zorluğa karşı birlikte verdikleri mücadelenin ve dayanışmanın bütün halkımıza örnek olması dileklerimle, ülkemizin kalkınmasında çok büyük öneme sahip olan sektöre hizmet ederek, dünyanın en zor mesleğini yerine getirmeye çalışan tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Günü´nü kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren maden şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm maden emekçilerine aileleri ile sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r