Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN BİZ GENÇLERE BÜYÜK ROL DÜŞMEKTEDİR
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN BİZ GENÇLERE BÜYÜK ROL DÜŞMEKTEDİR

GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN BİZ GENÇLERE BÜYÜK ROL DÜŞMEKTEDİR

ABONE OL
27.10.2015 16:32
GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN BİZ GENÇLERE BÜYÜK ROL DÜŞMEKTEDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Bilecik Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

servet-yılmaz-640x391

Yılmaz yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İktidara geldiğimiz günden itibaren gençliğe yönelik hizmetlerin bütüncül bir yaklaşımla sunulması ve yaygınlaştırılması amacıyla büyük ve köklü yeniklere imza attık. Bunlara kısaca değinecek olursak; öncelikli olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı dönemimizde kuruldu. Eğitimde fırsat eşitliğinin sunulması amacı ile katsayı adaletsizliğine son verildi, yükseköğrenim harçları kaldırıldı, yükseköğrenim gören gençlerin barınma, burs ve kredi imkânları daha iyi seviyelere ulaştırıldı. Yükseköğrenim öğrencilerinin daha iyi koşullarda konaklamaları için yurt sayısı, yatak kapasiteleri ve hizmet verilen il, ilçe sayıları artırıldı. Seçilme yaşı 25’ e düşürüldü, zorunlu askerlik süresi 18 aydan 12 aya, yedek subaylık süresi 15 aydan 12 aya, kısa dönem askerlik süresi 8 aydan 6 aya indirildi. 15 – 18 yaş arasındaki gençlerimizin dernek kurabilmelerinin önünü açtık. Yine dönemimizde Gençlik Merkezleri ve Kampları il hareketlilik programları yaygınlaştırıldı. Bugüne kadar bu kamplardan 53 bin gencimiz yararlandı. İlk kez genç istihdamını teşvik etmek için 18 – 29 yaş arasındaki gençliğimizin primleri belirli oranlarda 5 yıl boyunca karşılandı.

Yaklaşmakta olduğumuz 1 Kasım 2015 genel seçimlerinden sonra Güçlü Türkiye’nin inşası için biz gençlere büyük rol düşmektedir. Bunun önemine ve önemliliğine inanan partimizin önümüzdeki dönemde de biz gençler için yatırımları eğitimden istihdama, karar alma süreçlerinden sosyal politikalara, kültürel faaliyetlerden yenilikçiliğe kadar her alanda öncelikli hedef grup olmaya devam edecektir.
Seçim beyannamemizde de yer aldığı üzere yenilikçiliğin ve dönüşümün öncüsü, Cumhuriyet tarihinin en çok üniversite kuran iktidarı olarak eğitim almamış hiçbir gencimizin kalmamasını hedeflemekteyiz. Bu amaçla Yükseköğretim kurumlarının kalitesini, bilimsel ve teknolojik imkânlarını artıracak, genç bilim insanları, sanatçılar ve sporcular gibi nitelikli gençler açısından Türkiye’yi bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Eğitim için yurtdışına gönderilecek öğrenci sayısını artıracak, iktidarımız döneminde önemli sayılara ulaşan yurtlarımızın kapasite ve standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz. Seçilme yaşını 18’ e indirecek, “Sanat Evleri” ni kuracak, gençlerin modern sanat dallarıyla ilgilenmesi için “Gençlik Stüdyoları” nı kuracağız. Genç işsizliğinin önüne geçmek için “Ulusal Genç İstihdamı Strateji Belgesi” hazırlayacağız. Yeni iş kurmak isteyen gençlerimize, gelir vergisi muafiyeti sağlayacak, işini kurarken 50 bin TL kredi, işini geliştirmek isteyen gençlerimize 100 bin TL kredi imkânı sağlayacağız ve bu kredi için Kredi Garanti Fonundan %85 oranında kefalet imkânı sunacağız.
GENÇDES programı ile birlikte gençlerimizin kısa film, ilk film, kitap derdi vb. sanatsal faaliyetleri ile sportif faaliyetlerine proje bazlı karşılıksız destek vereceğiz.

Lise veya Üniversite mezunu gençlerimizin Genel Sağlık Sigortası giderlerinin 2 yıl süreyle gelir testi yaptırmaksızın ve prim ödemeksizin devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız.
Öğrenim gören gençlerimizin pasaport harcını kaldıracağız. Türk Hava Yolları, öğrenciler için iç hatlarda %20, dış hatlarda% 25 indirim uygulaması başlatmış olup uygulamaya devam etmektedir.
Biz Türkiye’yiz; biz Türkiye gibi büyük bir sevdayı yüreğinde taşıyan gençleriz.
Biz bu ülkenin ne sadece dünü, ne de sadece yarınıyız; biz Türkiye’nin bugünüyüz.
Bizler sahip olduğumuz birikimle, eğitimle, yeteneklerimizle, enerjimizle, dinamizmimizle; bu topraklara duyduğumuz aşkla, sevgiyle, bağlılıkla ülkemize ve dünyamıza katabileceklerimizin farkındayız.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Ülkemiz 1 Kasım 2015 seçimlerine doğru ilerlerken, yaklaşan seçimlerin, ülkemize ve aziz milletimize hayırlar getirmesini diliyor, Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan alçakça terör saldırılarını kınıyor, bu saldırılarda şehit olan asker ve vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’ tan rahmet diliyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r