Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Evi’ndeki bayanlarla bir araya geldi
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Evi’ndeki bayanlarla bir araya geldi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Evi’ndeki bayanlarla bir araya geldi

ABONE OL
08.03.2016 18:22
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Evi’ndeki bayanlarla bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

     Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında Ceza İnfaz Kurumuna bağlı Ceza Evi’ndeki bayanlarla bir araya geldi.

bilecik haberleri

      Program kapsamında düzenlenen etkinliğe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa Şen, Osmaneli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür V. Şener Öner, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kurumu personeli, Ceza İnfaz Kurumu personeli ve cezaevindeki bayanlar katıldı.

 

     Bir toplumun büyüme yolunda gösterdiği gelişmenin kadına ayırdığı yer, ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçüldüğünü belirten İl Müdürü Yıldız, ‘‘Ülkenin her kesiminde giderek güçlenen ve sesini duyuran Türk Kadını da Türkiye’nin temel unsurudur.


       Tarihimizin her döneminde fedakârlıktan çekinmeyen kadınlarımız, Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Özellikle, milletimizin verdiği o büyük mücadele de; Kurtuluş Savaşımızın destanlarında da hep kadınlarımızın ön planda olduğu hepimizce bilinmektedir. 
 
      Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed ( S.A.V.), Cennet anaların ayakları altındadır buyuruyor. Veda hutbesi konuşmasındaki bir cümlesinde ise “Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınların da sizin üzerinizde hakkı vardır.” sözleri yüzyıllar önce bile kadınlarımızın  dinimizce de ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

 

    Değerli Hanımefendiler hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyor 8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü kutluyorum’’ diye konuştu.

 

    Yapılan ziyarette Cezaevi’ndeki bayanların kadınlar günü kutlanarak, onların sosyal ve sportif açıdan anlamlı bir gün geçirmeleri sağlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi de sergiledikleri halk oyunlarıyla göz doldurdular.

 

     Program cezaevindeki bayanlara karanfil dağıtılmasıyla sona erdi.
bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r