GENÇ YETENEKLERİN ESERLERİ OEDAŞ’TA SERGİLENİYOR | Bilecik HaberBilecik Haber

3 Ekim 2022 - 12:23

GENÇ YETENEKLERİN ESERLERİ OEDAŞ’TA SERGİLENİYOR

GENÇ YETENEKLERİN ESERLERİ OEDAŞ’TA SERGİLENİYOR
Son Güncelleme :

03 Haziran 2022 - 16:25

1 okunma
Memleket Partisi Bilecik

OEDAŞ’ın ilköğretim çağındaki çocuklara çevre bilinci aşılamak amacıyla bu yıl Bilecik’te düzenlediği ve geçtiğimiz ay sonuçlarını açıkladığı “Enerji Tasarrufu” temalı şiir ve resim yarışmasındaki eserlerin bir bölümü OEDAŞ Bilecik İl Müdürlüğü’nde sergilenmeye başladı.

Sergi, yaz boyunca İl Müdürlüğü’ne gelen tüm vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek.

 Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin (OEDAŞ) geleneksel şiir ve resim yarışması bu yıl Bilecik’te düzenlenmiş, yarışmanın sonuçları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da kutlandığı coşkulu bir törenle açıklanmıştı. İlkokul öğrencilerinin resim, ortaokul öğrencilerinin ise şiirleriyle katıldığı “Enerji Tasarrufu” temalı yarışmadaki eserler büyük beğeni kazanmıştı.

OEDAŞ genç yeteneklerin bu eserlerini Bilecikliler ile buluşturmak üzere bir sergi açtı. OEDAŞ İl Müdürlüğü’nde yaz boyunca ziyarete açık olacak sergide, dereceye giren şiir ve resimlerin yanı sıra yarışmaya katılan eserlerden bazıları da görülebilecek.

Çocuklarda çevre bilinci ve enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına yönelik farkındalık oluşturma hedefiyle düzenlenen yarışma, önümüzdeki yıl Eskişehir’de gerçekleştirilecek.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments