Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
ELDEMİR’DEN 95.YILA ÖZEL MESAJ

ELDEMİR’DEN 95.YILA ÖZEL MESAJ

ABONE OL
10.03.2016 16:28
ELDEMİR’DEN 95.YILA ÖZEL MESAJ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mehmet Akif’in haykırışını dinleyip de ortak olmayan, heyecanlanmayan bir vatan evladını bulmanın imkânsız olduğunu vurgulayan Eldemir, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Büyük dava adamı, mütefekkir ve şair Mehmet Âkif Ersoy’un, milletimize ithafen yazmış olduğu, İstiklâl Marşımızın kabul edilişinin 95. yıldönümünü kutluyoruz. Hepimizin milli hislerine tercüman olan ve yıllardan beri başımızı dik tutan, bazen gözyaşlarıyla, bazen büyük bir sevinç ve coşkuyla dinlediğimiz, İstiklal Marşı, gerek muhtevası bakımından, gerek üslubundaki duyuş ve duyarlık bakımından, bilhassa şiirsel anlamının yüklendiği misyon bakımından, o gün olduğu gibi bugün de gerçek bir milli mutabakat metni konumundadır.

Bilindiği gibi, Milli Marşımız, yurdumuzun düşman saldırılarıyla parçalandığı, bütün topraklarının işgal altında olduğu bir dönemde yazılmıştır. Büyük dava ve aksiyon adamı Burdur Milletvekili Mehmet Akif Ersoy’un milletimize ithaf ettiği İstiklal Marşı, esaret ve sömürgeleşme baskısına itirazın gür sesini ve hürriyetine pranga vurulmak istenen milletimizin kurtuluş mücadelesini ve inanmışlığını destansı bir anlatımla dile getirmektedir. Akif’in bu haykırışını dinleyip de ortak olmayan, heyecanlanmayan bir vatan evladı bulmak imkânsızdır.

Akif, milletimizin şaha kalktığı işgal günlerinin asla unutulmaması, ama bir daha da yaşanmaması düşüncesiyle İstiklal Marşı için kaleme sarılmıştır. Bu konudaki kanaatini “Allah milletimize bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diyerek açıkça deklare etmiştir. Her zaman için İstiklal Marşı’ndaki anlam ve önem ekseninde ilerleyen milletimiz, Akif’in bu isteğinin takipçisi olmuştur. Akif’in şiirini kabul eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin övünç kaynağı olmayı sürdürmektedir.

İstiklal Marşımızın kabul edilişi vesilesiyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r