Memleket Partisi Bilecik
DSP İl Başkanı Sinan Demirel: “Haksızlık Olur”
Ali Osman Çelikal • 12 Temmuz 2021 13:04:34 
DSP İl Başkanı Sinan Demirel: “Haksızlık Olur”

Demokratik Sol Parti’de (DSP) parti yönetimin kararıyla aralarında Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel’in de bulunduğu 3 kişinin ihraç edildiği öne sürüldü.

İddiaya göre DSP’de parti yönetimini eleştiren bir açıklama yapan 9 kişiden 3’ü ihraç edildi. Bu kişilerin arasında Sinan Demirel’in de bulunduğu savunuldu.

“HAKSIZLIK OLUR”

Başkan Demirel, Haber228 muhabirine yaptığı açıklamada, kendisine resmi olarak bu konuyla ilgili herhangi bir tebliğin veya ihbarnamenin gelmediğini belirterek, “Bana konuyla ilgili tebliğ edilen herhangi bir şey yok. Ankara’ya da çağrılmadım. Böyle bir durum söz konusu olursa yapılan haksızlık olur. Bilecik’e ve Bilecik Demokratik Sol Partiye verdiğim emeği ve değeri herkes biliyor. Olası bir durumda hakkımızı arayacağız. Bana ulaşan bir konu olursa basın açıklaması düzenler ve gerekli açıklamayı yaparız.” dedi.

NELER YAŞANMIŞTI 

DSP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bilensoy, Genel Sekreter Kenan Üşenmez ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcısı Nursel Kızılırmak ile 6 il başkanı, 28 Nisan’da bir ortak açıklama yaparak DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ı eleştirmişti.

Açıklamada, “Önder Aksakal, ülke sorunlarının giderilmesi için yöntem üreteceğine, çeşitli medya kanallarında tamamen bireysel ve şahsi menfaate dayalı açıklamalarda bulunması kabul edilemez bir durum yaratmıştır” ifadelerini kullanmıştı. Açıklamanın ardından aralarında Sinan Demirel’in de bulunduğu 9 isim tedbirli olarak disipline sevk edildiği öne sürülmüştü.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments