Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Büyükbaş Küpelemede Yeni Dönem

Büyükbaş Küpelemede Yeni Dönem

ABONE OL
31.12.2015 03:15
Büyükbaş Küpelemede Yeni Dönem
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Bilecik İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında imzalanan protokol gereği büyükbaş küpeleme faaliyeti birliğe devredildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi” yönetmeliği kapsamında taraflar arasında imzalanan protokol ile 01.01.2016 tarihinden itibaren birlik tarafından yürütülecek

İl Müdürlüğünde gerçekleşen imza programına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, İl Müdür Yardımcısı Erkal GEDİKLİ, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür V. Devrim TORAMAN, Bilecik Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Naci ESER  ve Birliğin yönetim kurulu üyesi katıldı.

İl Müdürü Yıldız imzalanan protokol ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“01.01.2016 tarihinden itibaren Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi yönetmeliğinin 5. Maddesi kapsamı dahilinde ilimizdeki sığır cinsi hayvanların tanımlanarak kayıt altına alınmasında birliğimiz yetkilendirilmiştir. Buradaki amaç birliğin uygulamalara aktif olarak katılmasını, vatandaşlara hizmetlerin daha iyi gitmesi sadece küpelendirmede değil diğer işlerin de daima iyi takip edilmesi, birlik hekimlerince vatandaşı bilgilendirme konusuna aktif olarak katılımın sağlanması hedeflenmiştir. Uygulama ile hayvancılığa katkı sağlanacağını düşünmekte ve özellikle sivil toplum örgütü ile çalışacak olmamız bizi memnun etmektedir” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Misafir

    Küpeleme faaliyetleri bir çok ilde daha önceden Birliklere devredilmişti. Umarım aksaklıklar olmaz, olursa tekrar el değiştirecektir. Çiftçimize hayırlı olsun.


HIZLI YORUM YAP

300x250r