Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
BU SENE HEDEFİMİZ 3.000 ÜNİTE KAN

BU SENE HEDEFİMİZ 3.000 ÜNİTE KAN

ABONE OL
20.10.2015 09:55
BU SENE HEDEFİMİZ 3.000 ÜNİTE KAN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik´teki tüm ilk, orta ve liselerimizde kan bağışı kampanyaları düzenlenmesini amaçlayan projenin bu yılki protokolü, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Batı Anadolu Bölgesi Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Erkan ERGEN arasında imzalandı.

k_16153842_3

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK konuşmasında; “Proje ile Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi işbirliği ile İlimiz genelindeki okullarımızda kan bağışı kampanyaları düzenlenmesi, kampanya ile ihtiyaç duyulan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli, sürekli, bilinçli bağışçılardan sağlanabilmesi; kan bağışı konusunda bilgi ve bilinç düzeyinin arttırılması planlanmaktadır. Kan, kaynağı insan olan yegane ihtiyaçtır. Ben de bu bilinçle düzenli olarak kan veriyorum. Kan verirken de dini, dili, ırkı, dünya görüşüne bakmadan sadece bir hayata can vermek amacım oluyor. 9 defa kan verdim ve de vermeye devam edeceğim. Geçtiğimiz yıl yapılan kampanya sonucu 1.167 ünite toplandı.Bu sene hedefimiz 3.000 ünite olacaktır. Bu vesileyle burada hazır bulunan Kasım ayı okulları müdürleri nezdinde tüm müdürlerime seslenmek istiyorum.Şahsım ve Müdürlük olarak bizim çok önem verdiğimiz bir proje. İdarecilerimiz bu işi; öğretmen, öğrenci ve velileriyle tüm halkı da içine katarak bir şenlik havasına sokmalı ve insanımızın kan bağışı konusunda farkındalığının artmasını sağlamalıdırlar.” dedi.

16153842_5

Batı Anadolu Bölgesi Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Erkan ERGEN de yaptığı konuşmasındada; “Türk Kızılayı ülkemizde kan toplama konusunda tek yetkili kurumdur. Bu konuda da en iyisini yapmak için mesaideyiz. Bu sene de  iki kampanya çalışmamız olacak biri üniversite öğrencileri ile diğeri ise milli eğitime bağlı okullarımızla. Bilecik  okullarıyla geçen sene güzel bir işbirliğimiz oldu. Bilecik’ in yılda 2500 ünite kana ihtiyacı oluyor ve geçtiğimiz yıl neredeyse yarısını okullarımızda ki kampanyalarla karşılamışız. Bu çok güzel bir haber. Çocuklarımız bilinçlendikçe bizler daha mutlu oluyoruz çünkü gönüllü kan bağışçı sayısı arttıkça bu tip projelere daha az ihtiyaç duyuluyor.” dedi.

16153841_2

Törene Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Kızılay Eskişehir Kan Bankası Müdürü Mustafa Sabri AKAOĞLU, Eskişehir Kan bankası Uzmanları, Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkanı Selami ÇINAR ve Kasım ayı kampanya okullarının idarecileri katıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r