Memleket Partisi Bilecik
Bilecik’te yeni mekanlar oluşturulacak
Uğur Baklacı • 25 Haziran 2021 15:12:34 
Bilecik’te yeni mekanlar oluşturulacak

Vali Bilal Şentürk başkanlığında Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından destek almaya hak kazanan ”Kırsal kalkınmada emeğin ürüne, ürünün değere dönüşümü” projesi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Şentürk, İl Özel idare Genel Sekreteri Seda Bayrakçı, Plan ve Proje Müdürü Sahman Sakin ile teknik personelin, merkez Küplü köyünde bölgedeki köylerin yöresel ürünlerin satışının gerçekleşeceği mekanlarla ilgili yaptığı sunumda, Bilecik’teki ürün çeşitliliğinin saymakla bitirilemeyeceğini, her mevsimin ayrı bir güzelliği ve ürününün bulunduğunu anımsattı.

Yetiştirilen ürünlerin daha iyi değerlendirilmesi amacıyla yeni alanlarda çalışmaların yapıldığını ifade eden Vali Şentürk, şunları kaydetti:

”Üreticimizin bütçesine daha fazla katkı sağlayacak çalışmalardan birisi olan ve İl Özel İdaresi tarafından hazırlanarak BEBKA tarafından kabul edilen projeyi Küplü köyünde gerçekleştireceğiz. Bilecik Marmara Bölgesinde belki nüfus ve yüzölçümü olarak küçük bir il ama iklimiyle, coğrafyasıyla mümbit toprakları olan verimli bir bölgede yaşıyoruz. Katma değeri yüksek ürünleri yetiştireceğiz. Bu ürünlerimizi üretmek yetmiyor, ürettiğimiz ürünleri satabilmeliyiz. Ekonomik olarak geriye dönüşü sağlamalıyız. Ürünleri layıkıyla değerlendirelim, hak ettiği değeri bulalım. Bunun için de yoğun bir trafik akışı olan Antalya, Ankara-İstanbul yolu üzerinde bulunan ilimizde yetişen ürünlerimizi pazarlama ve tanıtım anlamında öncelikle Küplü köyünde başlayacağımız daha sonra farklı bölgelerde pazara çıkaracak mekanlar oluşturacağız. Her zaman üretenin yanında olacağız.”

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments