Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,6485
EURO
10,3446
ALTIN
495,59
BIST
1.409

Bilecik’te Koronavirüs Denetimi Yapıldı

Bilecik’te Koronavirüs Denetimi Yapıldı
04.09.2020
Ali Osman Çelikal
Kaynak: Haber Merkezi

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen “Covid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge gereği Bilecik’te koronavirüs denetimi gerçekleştirdi.

Vali Şentürk, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Recep Yalçınkaya, Belediye Başkanı Semih Şahin, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan Kadir Keskin ve beraberindeki kurum müdürleriyle birlikte Tevfikbey Caddesi’nde korona virüs salgınıyla mücadelede “maske ve sosyal mesafe” kuralına uyulup uyulmadığını denetledi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Şentürk, koronavirüsün tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Bilecik’te de yayılma eğilimi gösterdiğini açıkladı.

Maske, mesafe ve temizlik hususundaki hassasiyetin hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Şentürk, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

İHMAL VAR DEMEKTİR

İnşallah Pazar günü yeni hastanemiz açılıyor, daha geniş tedavi imkanlarımız da var. Çok şükür ama biz oraya müşteri istemiyoruz. Mezarlıklara daha fazla insanı defin etmek istemiyoruz. İnsanın kendi iradesiyle alabileceği önlemlerle önleyebileceği bir kısım zararların önlenmesi lazım. Yapılamıyorsa burada bir ihmal var demektir. Buradaki bireysel ihmal bütün topluma büyük bir sorun olarak ulaşabiliyor.

KORONAVİRÜSÜN ŞAKASI YOK

Bütün kurumlardaki arkadaşlarımızın hepsine öncelikli görev olarak bu işi verdik. Kurumların kendi bünyesi içerisinde yürüttükleri çalışmaların yanında asıl şimdi biz pandemi ve koronavirüsle mücadele noktasındaki hassasiyeti tam anlamıyla ilimizde hakim kılmak istiyoruz. Tekrar oluyor, olacak ama lütfen bütün vatandaşlarımızın hassasiyetle riayet etmesini istiyoruz. Düğünlerde, kahvehanelerde, toplu taşıma araçlarında toplu bulunan ortamlarda özellikle bu hassasiyetin ciddi bir şekilde yaşatılması gerekiyor. Bunun şakası yok.

ÖLEN İNSANLARIMIZ VAR

Ölen insanlarımız var, virüsle şuan da mücadele eden çok zor şartlarda olan insanlar var. İster miyiz bizden birisi olsun, tanıdığımız bir insan olsun. Bu kadar mı gevşek olacağız, yok böyle bir şey. Bugün il ve ilçelerimizin tamamında tüm birimlerimiz tarafından etkin bir saha denetimi yapacağız. Bu denetimlerimizdeki birinci olayımız belirttiğimiz gibi farkındalığı ve hassasiyeti olması gereken kurallara uymamız noktasındaki toplumsal kabulü yükseltme birinci önceliğimiz.

GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIZ

Arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyorlar özellikle pozitif vakalar, evde takibi yapılanlar ve temaslı vakalar var birde biliyorsunuz. Yani kişinin pozitif vakayla temaslı olduğu kesinleşmiş çıkıyor düğüne gidiyor olmaz. Bunların en ağır şekilde cezalandırılacağının da bilinmesini istiyoruz.  Bunca uyarılara rağmen halen hassassiyeti göstermeyen ve bu çalışmaları sabote eden, toplum sağlığını riske eden insanların gözünün yaşına bakmayacağız. Uyarımız, para cezamız iş yeriyse iş yeri kapatma cezasına, adli işlem yapılması noktasına kadar gidecek çalışmalar var.


İLGİLİ HABERLER:

Yorumlar
  1. mustafa dedi ki:

    bir yorum gönderdim yayınlamadınız şunu yazmıştım nasrettin hoca çocuğunu su almaya göderir fakat bir tokat atar görenler hoca niye vurdun sorarlar hocada ya testiyi kırarsa görenler ama testiyi kırmadıki hoca derki testi kırıldıktan sonra faydası yok şimdi kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız diyorlar baştan il hıfsısıha kurulu yerel yöneticilerle beraber bu işi daha sıkı tutabilirlerdi bayramda mesire yerleri piknik alanları kapatılabilirdi köylerde maske hak getire bir kaç köyü gezdim kimse kahvelerde maske takmıyor camilere seccadesiz gidiliyor uyarılmıyor bilecik merkezden ibaret değil minibüsler tıklım tıklım akşam iş çıkışı bir minübüste 36 kişi ister inanın ister inanmayın gerçi bunları sizde biliyosunuz fakat şirin görünmek için yazamıyorsunus fabrikalar ne kadar denetleniyor hep merkez fotoları bide büyük ve küçük sayii ye gitsinler kaç kişi maskeli ani tedbili baskınlar yapılıyormu denetim yapılacağını sağır sultan bile duyuyor o anlık tedbirler alınmış gibi gözüküyor ama hastalık gün geçtikçe artıyor 40 daireli binada karantinalı hasta var ama kimseye söylenmiyor sağlıkçılar binada hasta olduğunu diğer oturanlara söylemeli insanlarla teması azalır çünkü çoğu sokağa çıkıyor bunları yayınlayın size teşekkür edeyim saygılarımla

  2. mustafa dedi ki:

    yorumumu yayınlamışsınız teşekkürler