Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Bilecik’te Atatürk Bulvarında park yasağı başladı!

Bilecik’te Atatürk Bulvarında park yasağı başladı!

ABONE OL
11.05.2022 12:56
Bilecik’te Atatürk Bulvarında park yasağı başladı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürk Bulvarı’nda başlatılan trafik sağlıklaştırması çalışmaları kapsamında Atatürk Heykeli ile Şehit Asker Anıtı arasındaki bölgede araç park yasağı başladı.

Bugün itibariyle başlayan yasak kapsamında Bilecik trafiğinin önemli sorunlarından biri haline gelen ve cadde üzerinde trafik akışını engelleyen park etmiş araçların meydana getirdiği sorunların giderilmesi hedefleniyor.

Bilecik’in trafik sorununa el atan Vali Dr. Kemal Kızılkaya, cadde üzerinde yer alan esnafı ziyaret ederek konuyla ilgili vatandaşları bilgilendirerek, görüşlerini aldı.

Şehir trafiğinin önemli sorunlarından birini ele aldıklarını belirten Vali Kızılkaya; “Bilecik’te son yıllarda önemli bir sorun haline gelen ana arterde tıkanıklığa neden olan parklanmayı kaldırarak trafiği rahatlatmayı düşünüyoruz. 11 Mayıs itibarıyla uygulamamız başlayacaktır. Böylece hem vatandaşlarımız hem de ambulans ve itfaiye gibi acil çağrı araçlarının da daha akıcı bir trafikte yol almalarını umuyoruz. Bu konuda tüm Bilecik’li hemşehrilerimizin,  esnafımızın başta  trafik polislerimiz olmak üzere tüm görevlilerimize destek olmalarını, yardımcı olmalarını istiyoruz. ” dedi.

Diğer yandan, alınan karardan dolayı esnaf ve vatandaşlar memnuniyetini dile getirirlerken, söz konusu park yasağıyla birlikte orta refüjlerin de daraltılarak trafik sorununun tamamen ortadan kaldırılacağını belirttiler.

Ayrıca, bugün itibariyle başlayan yasak kapsamında çok sayıda trafik ekibi’nin de alanda görev aldığı da dikkatlerden kaçmadı.

   

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • Tuğrul

  Az daha uzatın yasak bölgesini lütfen hamsu kuzeyde tepebaşından sonra hamsu köprüsüne kadar, birde eski otogara inişte özellikle müftülük karşısında sağda parkeden araçla kaldırılıp yol tamamen iki şerit yapılmalı.

 • Kurye

  Tepebaşı ve otogar tarafı ne olucak? Her zaman tek şerit kalıyor!!!!!!!! Minibüsler istediği yerde durup yolcu indirip bindiriyor!!!! Dörtlü yakan yolun sahibi mi oluyor?

 • Anonim

  Helal sana vali bey. Şehir merkezindeki beton dubaları da kaldırdın..

 • Saskin

  Bunu belediyenin yapması gerekmez mi ki…

 • Ahmet sukru

  Valimizi tebrik ediyorum şehrimiz insanımız nefes alacak.birde bu park ücretleri ne el atılsa .ara sokak caddelerde ki.cok yüksek ücret ve belgesiz tahsilat yapılıyor tesekkurler.sayin VALİM


HIZLI YORUM YAP

300x250r