Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin Yükselişi Sürüyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin Yükselişi Sürüyor

ABONE OL
28.07.2017 11:31
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin Yükselişi Sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurulalı henüz 10 yıl gibi kısa bir süre olmasına rağmen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) her alanda yükselişini sürdürüyor.

Yapılan son araştırmaya göre BŞEÜ öğrenci memnuniyetinde 108 devlet üniversitesi içinde 74’üncü sırada yer alıyor ve memnuniyet oranı her geçen yıl artıyor.

 

 

Fiziki oluşumunu büyük ölçüde tamamlamasının ardından eğitim kalitesini ve öğrenci memnuniyetini artırmaya odaklanan BŞEÜ, bu çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı. Ülkemizde eğitim veren tüm üniversiteleri kapsayan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA 2017) raporunda BŞEÜ, öğrenci memnuniyetinde 108 devlet üniversitesi içinde 74. sırada yer alıyor. 108 devlet ve 56 vakıf olmak üzere 164 üniversitede öğrenim gören 13.694 öğrenciyle yüz yüze görüşme yoluyla gerçekleştirilen anketlerin sonucuna göre BŞEÜ 164 devlet ve vakıf üniversitesi içinde ise 120’nci sırada bulunuyor. Genel sıralamada bir önceki seneye göre 18 basamak birden yükselen BŞEÜ; Abant İzzet Baysal, Afyon Kocatepe ve Dicle gibi köklü üniversiteleri, Amasya, Bandırma Onyedi Eylül, Bursa Teknik, Kırklareli ve Yalova gibi 2000 yılı sonrasında kurulan üniversiteleri ve İstanbul Arel, İstinye, Doğuş gibi hatırı sayılır vakıf üniversitelerini öğrenci memnuniyeti konusunda geride bırakmış durumda.

 

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen ve üniversitelerimizde okumakta olan öğrencilerin kurumlarından memnuniyet düzeylerini konu edinen araştırmaya göre; BŞEÜ 108 devlet üniversitesi içinde Öğrenim Deneyimi Tatminkârlığı sıralamasında 83’üncü, Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu sıralamasında 70’inci, Akademik Destek ve İlgi sıralamasında 76’ncı, Kurumun Yönetim ve İsleyişinden Memnuniyet sıralamasında 60’ıncı, Öğrenme İmkân ve Kaynaklarının Zenginliği sıralamasında 65’inci, Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği sıralamasında ise 84’üncü sırada yer alıyor. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi son yıllarda kaydettiği gelişim ivmesini devam ettirerek önümüzdeki yıl memnuniyet sıralamasında ilk 50 üniversite içine girmeyi hedefliyor.

DCIM462MEDIADJI_0003.JPG

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r