Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Bilecik İHH Bayır Bucak Türkmenlerine yardım kampanyası Başlattı

Bilecik İHH Bayır Bucak Türkmenlerine yardım kampanyası Başlattı

ABONE OL
23.11.2015 16:46
Bilecik İHH Bayır Bucak Türkmenlerine yardım kampanyası Başlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği, başta Bayır Bucak Türkmenlerine gönderilmek üzere ihtiyaç sahiplerine yardım kampanyası başlatıyor.

Şemsettin-Yıldırım

Bilecik İHH İnsani yardım Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Şemsettin Yıldırım yardım kampanyası ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği olarak, Esed rejimi ve diğer dış güçlerin   havadan ve karadan orantısız bir güç kullanmak suretiyle katlettiği Bayır-Bucak Türkmenleri’nin yanındayız.

Bayır Bucak’taki kardeşlerimizin başına gelen bu zulüm yeni değildir. Bayır Bucak Türkmenleri Haçlılara karşı çetin savaşlar vermiş, Fransız mandasına karşı yiğitçe direnmiş, nemrut Baas rejiminin asimilasyon politikalarına karşı dik durmuş ve son olarak katil Esed’in acımasız saldırılarına karşı mücadele vermekte olan kutlu bir davanın yılmaz bekçileridir.

Esed rejiminin katilleri, bugünlerde bir takım dış güçlerin havadan yaptığı kalleşce bombardımanın desteğini de alarak, başta Türkmen dağı olmak üzere tüm Lazkiye bölgesinde hakim olma çabasına girişmişlerdir.

Hemen sınırımızın dibinde olan bu acımasız savaşta, elindeki çok küçük imkanlarla çok büyük bir işler başaran Bayır-Bucak Türkmenlerinin, katletilmesini ve yalnız bırakılmalarını asla istemiyoruz. Bayır-Bucak ile aramızdaki sınırlar, kağıt üzerinde olan sınırlardır ki kardeşlerimizle olan gönül bağının bir sınırı yoktur.

Bayır Bucak’ta yapılan bu katliama bugün biz susarsak; buna ne gönül razı gelir ne de gönlün sahibi olan Allah razı gelir. Suriye Türkmenleri’nin başına bomba yağdıranlar bilmelidirler ki nice az bir topluluk, Allah’ın izniyle çok bir topluluğa galip gelmiştir.

Herkesin üzerine düşen mesuliyetler vardır. Kayı boyu yani Bilecik, Bayır-Bucak’ı asla yalnız bırakmayacaktır. Bizler ilimizde, elimizdeki imkanlarla bir yardım kampanyası başlatıyoruz. Yardım kampanyamıza, her zaman desteklerini esirgemeyen Bilecikliler, inanıyoruz ki yine destek vereceklerdir. İlimizde bulunan sivil toplum örgütleriyle, sendikalarla, kanaat önderleriyle hafta içi hızlı bir şekilde istişare edip, yardım kampanyamızın detayları hakkında kamuyona bilgi vereceğiz. Ayni ve nakdi yardımlar ilimiz genelinde toplanacak olup, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla başta Bayır-Bucak Türkmenlerine gönderilecektir.

Bu vesileyle Suriye’nin gerçek sahipleri olan; haksızlığa, adaletsizliğe, zulme muhalif tüm kardeşlerimizi saygıyla selamlıyor, en kalbi duygularımızla dua ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r