Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,8530
EURO
10,3629
ALTIN
499,02
BIST
1.382

Bilecik CHP’den alternatif 30 Ağustos kutlaması

Bilecik CHP’den alternatif 30 Ağustos kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıl dönümü nedeniyle alternatif çelenk töreni düzenledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla CHP İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Düzenlenen törene, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu, Atatürk Düşünce Derneği ile partililer katıldı.

99 Yılını kutladığımız 30 Ağustos törenlerini yapmak için hep birlikte toplandık diyen CHP Bilecik İl Başkanı Yaşar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan hareket ederken geldikleri gibi gidecekler düsturuyla başlayan bağımsızlık mücadelemizin 30 Ağustosta zaferle taçlandığı bir tarihtir. 30 Ağustosun bizim tarihimizde çok anlamlı bir yeri vardır. Bizim tarihimize baktığımız zaman çok parlak zaferler vardır. Bu zaferleri birbirleriyle kıyaslamak için bakarsak çok yanlıştır her birinin ayrı önemi vardı. Eğer 30 Ağustos olmasaydı Zaferle sonuçlanmasaydı Lozan Antlaşmasını gerçekleştiremeyecektik ve misaki milli sınırlarımız  oluşturalamayacaktı. Cumhuriyetimiz hala ilan edilmeyecekti ve bizler hala kul olmaya devam edecektik. Eğer bugün özgür bireyler olarak yaşayabiliyorsak 30 Ağustosun zafer sonuçlarına bağlıyoruz bunu.” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.