Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Başkan Şahin; “savcılığa suç duyurusunda bulunduk”

Başkan Şahin; “savcılığa suç duyurusunda bulunduk”

ABONE OL
19.06.2021 19:06
Başkan Şahin; “savcılığa suç duyurusunda bulunduk”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, kent merkezinde çöp toplayan firmanın hizmet vermeyi durdurduğu söyleyerek, “Bu tarihten itibaren bu hizmeti Belediyemiz olarak vermeye başladığımızı Bilecik halkına duyururuz” dedi.

“Halkın sağlığı tehlikeye atmak suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunduk”

Başkan Şahin; “Toplama ve yetki sorumluluğunda olan Belediyeler Birliği Bilecik Merkezde görevini yapmamıştır. Bizler öncelikle bu konuyla ilgili savcılığa halkın sağlığı tehlikeye atmak suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.

“Silah olarak kullanıyor”

Bunun tamamen siyasi bir rant olduğunu düşünüyoruz diye Başkan Şahin; AK Parti’nin ele geçirdiği Belediyeler Birliğini silah olarak kullanıyor fakat ne Bilecik halkı nede biz böyle bir şeye pes etmeyiz dedi.

Başkan Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ve ilgili birim müdürü ile birlikte belediye encümen toplantı salonunda bir basın açıklaması yaptı. Şahin, yılbaşından itibaren Bilecik Belediyesine toplamda 2 milyon 116 TL’lik 5 adet fatura kesen bu firmanın tüm hakkedişlerinin 2 milyon 2 bin TL’sinin ödemesinin yapıldığını belirtti. Arada 114 binlik tutarındaki farkın 79 bin TL’si belediye hizmet alanı dışında işlem yapıldığı tespit edildiğinden kendilerine mahsup edildiğini anlatarak, sözlerine şöyle devam etti:

“Şu anda referans firması belediyemizden alacaklı olduğu 35 bin TL’yi öne sürerek çöp toplama işlemini durdurduğundan, halkımızın mağdur olmaması için Bilecik Belediyesi olarak çöp toplama hizmetini kendi ekiplerimiz ile yapıyoruz. Halkımızı, çöp toplama işlemini yasadışı yaptığımızı söyleyerek şahsım ve belediyemiz şahsında Bilecik’e saldıranların karşısında durmaya çağırıyoruz. Halkımız arkamızda olduğu sürece her sorunu aşarız. Güzelliği bozmaya çalışanlara inat her şey çok daha güzel olacak diyecek ve çok ama çok daha güzelini yapacağız”

“Çöp toplama hizmeti sorununun arka planında ne var?”

Başkan Şahin açıklamasının devamında, “Daha önce, Bilecik’te çöp toplama hizmeti, Bilecik Belediyeler Birliği kararı ile BİOSUN Bilecik Entegre Katı Atık Tesisi tarafından veriliyordu. Katı atıkların geri dönüştürülme işlemini kendi tesislerinde gerçekleştiren BİOSUN, çöp toplama işlemini taşeron firma olarak referans firmasına yaptırıyordu. Bilecik Belediyeler Birliği yapılan hizmetten hoşnut olmadığını bildirerek, BİOSUN ile olan ilişiğini sözleşmenin bitmesini beklemeden kesti ve çöp alımı hizmeti için referans firmasıyla anlaştı. Seçilen yeni firma BİOSUN’un taşeronu olarak çöp toplama işini yapan, Belediyeler Birliği’nin hizmetini eksik bulduğu referans firmasıydı. Yani söz konusu iş, hizmetinden memnun olunmayan firmaya tekrar verilmişti. Bilecik Belediyesi olarak, bu noktada ildeki tüm belediyeler gibi, çöp toplama hizmetini Bilecik Belediyeler Birliği’nin yetkilendirdiği referans firmasından almaya başladık” dedi.

“Firmanın belediyemiz ile doğrudan bir sözleşmesi yoktur”

Başkan Şahin, hali hazırda Bilecik Belediyesinin referans firması ile bir sözleşmesinin olmadığını anlatarak, “Ne firma ne birlik tarafından Belediyeler Birliği ile yapılan sözleşmenin bir kopyası bile belediyemize iletilmemiştir. Uyarı ve taleplerimize rağmen 2021’in başından beri süren bu durum yüzünden firma denetlenemez ve hizmet kalitesi ölçülemez durumdadır. Durum bu adaletsizlikle ilerlerken son kesilen 500 bin TL’lik faturayı işleme almadık. Bunun yerine bu faturayı Belediyeler Birliğine kesmelerini, sözleşmenin asıl sahibi ve muhatabı olan Bilecik Belediyeler Birliği’nin gerekli denetimleri yapıp, söz konusu hak edişin hak edilip edilmediğinin kontrolünü yaparak Belediyemize rücu etmesi gerektiğini firmaya da birliğe de ilettik” ifadesini kullandı.

“Bu durum belediyenin hizmet kalitesini çekemeyenlerin kumpasıdır”

Son iki yıl içinde, Bilecik halkının belediye hizmetlerinden memnuniyetinin giderek yükseldiğinin ortada olduğunu anlatan Başkan Şahin, “Altyapı problemlerine müdahale edilerek iki yıl içinde sel baskınlarından kurtulan, salgın yönetiminde halkın ihtiyaçlarını hızla karşılayan, parklar, yol ve kaldırım düzenlemeleriyle Bilecik’i giderek modern bir kent görünümüne kavuşturan, her ihtiyaç sahibine ulaşarak yoksullukla mücadele eden Bilecik Belediyesine karşı bir tuzak kurulmaya çalışıldığı aşikâr. Denetleyemediğimiz, hizmetini ölçemediğimiz ve sözleşmesini dahi göremediğimiz bir sistem ile halkın vergilerinden toplanan belediye bütçesinden, her ay istediği faturayı kesip hakedişini talep eden bir firma ile belediye olarak hiçbir zaman çalışmayacağımızı belirtiyor, kararı kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (16)
 • baba hakkı

  çöp
  çukur
  çamur
  toz
  sinek
  yandaş
  yalan
  dolan
  hile

 • Misafir

  Belediye Hizmetleri mi ???? Varda biz mi görmüyoruz :))

  • Anonim

   Yağışlarda yüzdüğünüz göl olmuş caddeleri unuttunuz. Geçici sabote etmek amacı ile oluşan çöp sorununu malzeme ediyorsunuz. Ben parti taraftarı değilim ama siyaset adına yapılan bu ayıptır.

 • YILDIRIM

  GERCEK HAK BİR GÜN GELECEK KENDİNİ HAK ZANNEDEN PARNIN UŞAĞIĞI GİDECEK HAK GERCEKTENDE YERİNİ BULACAK SİYASET HİZMETİ KESEMEYECEK

 • misafir

  ulan akp liler güzel yorum yapın hazmedemiyorsanız kınık sodası iyi gelir çok beklersiniz hahahahahahaha

  • baba hakkı

   çöp
   çukur
   çamur
   toz
   sinek
   yandaş
   yalan
   dolan
   hile
   arkasından errzurum kızılay sodası iç

 • Bilecikli

  Semih muhtarım şu akpliler yokmu.kesin çöp kamyonların lastiklerini onlar patlatmıştır.

 • Bilecik11.

  Modern şehir mi? Hangi modern şehir ? 2021deyiz parkla falan modern şehir mi olur? Yahu bu şehrin insanı hala birçok ihtiyacı için Eskişehire Bursaya gidiyo. Hangi modern şehir ? Bir tane yeterli büyüklükte AVM si ve sineması olmayan sosyal yaşamı sıfır olan bir yer. Ulaşımı hala minibüslerle sağlanan bir tane halk otobüsü bile olmayan kartlı sistemi olmayan bir yer. İlçesi tramvay projesini planlarken şehir merkezinde hala çöp sorunu yaşanan bir yer.

  • Anonim

   Ooo, akp’liler yaptigi yorumlar, oyle akp kokuyor ki.. yapici hicbir yorum, elestri hatta bir chpli ozelestiri yapmamis!

   • Numan

    Hadi yapici yorum yapalim neden hic kimse ilce belediye baskanina bir sey demiyor da ile diyo dusundun mu
    Ilce suya indirim yaoarken il zam
    İlce yapi yaparken il satıyor
    Ilce calisirken il yatiyor
    Ilce cop toplatip temiz bir ortam sunarken il de sokaklar pislikten gecilmiyor
    Evet yapici yorum bu olabilir cunku ayni partinin iki baskani arasindaki fark bu olsa gerek
    En azindan yapilmasada yapamadik bir aksilik oldu diyebilecek kadar durust ve serefli biri var ilcede

   • baba hakkı

    çöp

 • Bilecik sevdalısı

  Utanmadan bilbortlara halkin %83.1 belediyenin hizmetlerinden memnun diyorsun 2sene icinde yaptıgı parkla övünen asli görevi olan çöp toplamayı bile beceremeyen bir başkan .hazırları tüketmeye satmaya devam et.adını tarihe beceriksiz bir başkan olarak altın harflerle yazdırırsın.

 • Yaren

  Başkan geç bunları belediyenin 1.siradaki görevi su 2.si ise çöp işidir.çöpler toplanmiyor ise bu belediyenin dolayısı ile senin suçundur. Biz birlik falan bilemeyiz her yerde Bilecik belediyesi yazısının altinda ismin ve resmin var sahip çıkacaksın beceremiyorsan bırakacaksın. Yıl 2021 olmuş daha çöp işini halledememis bir belediye yakışmıyor

 • Bilecikli

  Semih başkan yinemi AKP liler.

 • Numan

  Yahu Allah askina icip icip mi cikiyorsunuz napiyorsunuz bi kerede bir seyin sorumlulugunu kabul edin ya

 • Misafir

  Evettt döndük 90 lı yılların Istanbuluna. Çöp çamur çukur. Su kesintilerine de hazır olun. Bulduğu gibi bırakabilirse başarı saysın semih muhtar demiştim. 30 yıl geriye gidiyoruz chp sayesinde tebrikler…


HIZLI YORUM YAP

300x250r