Memleket Partisi Bilecik
BAKAN KASAPOĞLU’NDAN BİLECİK’E MÜJDELER
Ali Osman Çelikal • 10 Kasım 2021 13:03:58 
BAKAN KASAPOĞLU’NDAN BİLECİK’E MÜJDELER

Bakan Kasapoğlu, Bilecik’e yapılacak gençlik ve spor yatırımlarıyla ilgili protokol imza töreninde konuştu. İmza törenine, Bilecik Valisi, milletvekili, ilçe belediye başkanları ve Bilecikli gençler katıldı.

Konuşmasına, Bilecik ve ‘Kayı’ gençleriyle bir araya geldiklerini dile getirerek başlayan Bakan Kasapoğlu, “Bilecik kuruluşumuzun bize aziz bir emaneti, bir ecdat yadigarı, bu topraklarda Şeyh Edebali’nin hatıraları, aziz hatıraları var. Hayme Ana’nın duaları, Ertuğrul Gazi’nin değerli öğütleri, Osman Gazi’nin yiğitliği, cesareti var” dedi.

Bilecik’in 600 yılı aşkın bir süre yedi kıtada hüküm süren Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olduğunu kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Evet Söğüt ocağının dumanı hala tütüyor, devletimiz, milletimiz var olduğu müddetçe ebediyen de tütmeye devam edecektir” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Anadolu’nun her bir karışının ayrı bir kıymet ifade ettiğini dile getirirken, sözlerine şöyle devam etti:

“Hafta sonu Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Batman’daydık, onlarca dev eserlerin açılışını gerçekleştirdik. Ondan önce Zonguldak’taydık, yine açılışlarımız oldu, gençlerimizle buluştuk, onların fikirlerini ve önerilerini dinledik, hasbihal ettik. Az önce yine bakanlığımızda Tekirdağ’dan gelen 81 gencimizle buluştuk, onlarla hasbihal ettik. 81 il, 922 ilçenin her bir karışı gözümüzün nuru, her bir insanımız başımızın tacıdır. Ülkemizin doğusu da bir batısı da bizim için bir. Bizim hikayemizde birlik var, kardeşlik var.”

Birlikte, bir arada, beraberce çalışabilmenin bir başarı olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Şükürler olsun son 19 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletin adamı, dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda üreten, her alanda ileriye giden, gerektiğinde ‘dur’ diyen, ‘dünya 5’ten büyüktür’ diyen bir ülke haline geldik. Dinleyen, önemseyen, karar alan ve fikirler ortaya koyan, milleti için çalışan bir siyaset anlayışıyla hamdolsun milletimizi buluşturduk” şeklinde konuştu.

“BİLECİK’TE FAAL SPORCU SAYIMIZ 7 BİNLERE GELDİ”

Eserleriyle, projeleriyle Bilecik’e, gençlerine, kadınlarına güç katacaklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, Bilecik’e yapacakları yatırımlara yatırımlarına ilişkin ise şunları söyledi:

“2002’den sonrası Bilecik’in durumunu biliyorsunuz, gençlik ve spor yatırımlarında hamdolsun şaha kaldırmış vaziyetteyiz. 2002 öncesi Bilecik’te 13 tesis varken pek çoğu ekonomik ömrünü tamamlamışken, bizler hem bu tesislerin bakım onarımlarını gerçekleştirirken, bir yandan da yeni tesislerle bu sayıyı 22’ye yükselttik. Faal sporcu sayımız 900’ken bugün bu sayımız 7 binlere geldi. İlimizde bir yurt varken, bugün yurt sayısını 5’e yükselttik, 15 kişilik odalardan baza sistemli tamamen konforlu bir yurt sistemine geçtik. Bilecik’te 1 tane bile gençlik merkezi yokken, bugün 2 gençlik merkezimiz var ve bugün imzalayacağımız protokollerle Bilecik’imizde gençlik merkezi olmayan ilçemizde kalmayacak.”

“İstanbul’a, Ankara’ya, İzmir’e ne yaptıysak, Bilecik’e, Trabzon’a, Diyarbakır’a, Edirne’ye, Batman’a Kars’a da aynısını yaptık” diyen Bakan Kasapoğlu, Bakanlığın harcadığı her bir kuruşun gençlerin güçlendirilmesine katkı sağlamak için, onların talep ve ihtiyaçlarına cevap vermek için harcandığını söyledi. Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm Bilecik için, Şeyh Edebali Stadı’nı baştan sona yeniliyoruz, en modern şekilde ilimize hizmet etmesini ve hayırla hızlıca tamamlanmasını temenni ediyoruz. Tüm ilçelerimize yayacağımız gençlik merkezlerimiz, spor salonlarımız, antrenman salonlarımız, mahalle tipi spor salonlarımız, artık butik salonlara geçiyoruz. Bozüyük’teki devasa salonumuzu tamamladık hamdolsun, fitness salonlarımız, kadın odaklı spor anlayışımız, yüzme havuzlarımız, yarı olimpik yüzme havuzlarımız, ‘yüzme bilmeyen kalmasın projemizle bilmeyen herkese yüzme öğretme taahhüdümüz, nizami sahalarımız, sentetik saha, basketbol voleybol alanlarımız yine 10 bin pota kapsamında. Bilecik’ten yeni dev adamlar, basketbolda, voleybolda, futbolda, yüzmede, güreşte, okçulukta her alanda öncü gençler çıkacak.”

Bakan Kasapoğlu, Söğüt’te “ova kampı” inşa edeceklerini bildirirken, ayrıca Söğüt’teki gençlik kampını da ülkeye, insanlığa gençlerle beraber kazandıracaklarını söyledi.

Yapılacak yatırımların Bilecik’e hayırlı uğurlu olmasını dileyen Bakan Kasapoğlu, “Bu tesisler sizler için bu tesislerden dolu dolu istifade eden, 7 gün 24 saat açık olan tesislerimizden tüm Bilecik halkının, genç yaşlı, engelli engelsiz, kadın erkek demeden dolu dolu istifade etmesi için, gelin oralarda spor yapın, oralardaki faaliyetlere katılın” dedi.

“Sizler yeni taleplerde bulunun bizler milletine hizmetkar olma anlayışıyla yerine getirelim” diyen Bakan Kasapoğlu,. Tüm derdimiz milletimize hizmet etmek. Bütün çabamız evlatlarımızı en iyi hizmetlerle, eserlerle buluşturmaktır. Gecemiz, gündüzümüz milletimiz için, insanlık için daha yürünecek çok yolumuz, hayalini kurduğumuz çok projemiz var. Hepsini sizlerle birlikte birer birer gerçekleştireceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments