YAŞAR TÜZÜN; “VARSA YOKSA CHP!” | Bilecik HaberBilecik Haber

25 Eylül 2022 - 14:05

YAŞAR TÜZÜN; “VARSA YOKSA CHP!”

YAŞAR TÜZÜN; “VARSA YOKSA CHP!”
Son Güncelleme :

21 Ocak 2021 - 16:05

2 okunma
Memleket Partisi Bilecik

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün bir yıla yaklaştığımız pandemi dönemini değerlendirdi.

Sürecin çok kötü yönetildiğinin altını çizen Tüzün “Partili Cumhurbaşkanının gündemi hiçbir zaman pandemi olmamıştır, varsa yoksa CHP” dedi.

2020 yılının Mart ayından itibaren tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan ve hayatımızı değiştiren pandemi dönemini değerlendiren CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, İktidarı gerçekleştirdiği politika nedeniyle eleştirdi.

Diğer ülkelerin pandemi nedeniyle aldığı kararlar sonrasında vatandaşlarını mağdur bırakmamak adına açıkladıkları ekonomi paketleri varken Türkiye’de vatandaşa IBAN numarası vererek zaten zor durumda olan esnafımızı, çiftçimizi, emekçi işçilerimizi kısaca milyonlarca insanımızı daha da zor durumda bırakılmasına tepki gösteren Tüzün “pandemi süresince ülke nasıl yönetilemez? sorusuna verilecek en güzel cevap AKP hükümeti gibidir” dedi.

Sürecin çok kötü yönetildiğinin altını çizen Tüzün, Cumhurbaşkanının konuşmalarında sürekli CHP’yi şikayet etmesi İktidarın son çırpınışları olduğunu dile getirdi.

Tüzün “ Cumhurbaşkanı pandemi süresinde kameraların karşısına geçtiği zaman vatandaşlarımız bir umutla geçimini sürdürecek destek paketi açıklayacak mı diye beklerken görüyoruz ki konuşmalarının % 99’u partimizi eleştirmek üzerine olmuştur. Milyonlarca vatandaşımızın çektiği sıkıntıları görmezden gelip her şey güzel gidiyormuş gibi göstermek İktidarın son çırpınışıdır. Esnafımız dükkanını kapatmış, çiftçimiz üretemiyor, emekçi işçilerimiz hakkını alamıyor, emeklilerimiz perişan kısaca milyonlarca vatandaşımız kaderine terk edilmiş durumdadır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunları dile getirdiğimiz ve vatandaşımızın refaha kavuşması için açıkladığımız çözüm önerileri İktidarın düşünemediği ve uygulamak istemediği maddeler olduğu için Cumhurbaşkanı sürekli bizleri hedef alan açıklamaları yapıyor. Fakat Cumhurbaşkanı ne derse desin bizler vatandaşımızın her zaman yanında olmaya onlara destek olmaya devam edeceğiz. İnsanlarımızı eve kapatmak çözüm değildir; onların evinde kaynayacak çorba, yaşamak için gerekli olan hayat şartlarını sağlamak bizlerin en büyük sorumluluğudur. Gerçekleri söylemekten hiçbir zaman çekinmeyeceğiz. AKP Hükümetine rağmen bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız” dedi.

YORUM YAP

5 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bilecikli
1 yıl önce

Sayın Tüzün sizinde varsa yoksa derdiniz erdoğan.

Aaaaa
1 yıl önce

Yaşar tuzun sen acaba gündemde olmak ve konuşmak için mi konusuyon yoksa muhalefet için mi hayır muhalefet isen inan senin modan geçti

Gurbetci
1 yıl önce

sayin vekilim uzulme meyva veren agac taslanir yeterki siz calisin tc milleti herseyi biliyor artik yut icinde yurt disinda yurtdisindaki tc vatandaslarin kisisel verilerini akp hukumeti avrupa birligine nasil satti mecliste gundeme getirin cifte vergilendirmeyi kaldirmayi beceremiyorlar avrupaya secim zamani gelince ne vaatle gelecekler biz sizi sattikmi diyecekler bir suru aileyi yaktilarhic olmazsa siz gundemden dusurmeyin

Haydar
1 yıl önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Gurbetci

Chp hangi meyveyi vermiş. İhanet tohumundan başka ektiği bişeyde yok.

Gurbetci
1 yıl önce

haydar gecmisine bak yonettigi doneme bak gosgoca turkiye birakti 1923 den 2002ye kadar yapilanlar 2002 sonu 2021 satilanlar girin internete kim ne yaptiysa hepsi var 2002 sonunundan 2021 kadar hepsi yolcu hasta gecis garantili gecen ucanhasta nevarsa ingiliz mahkemelerinde tc mahkemelene niye guven yok 19 ada suriyede turk topragi yunana adalar suleyman sahturbesi ypg ye niye sogute getirmediler gaz dediler gaza geldiniz tarihini gecmisini ogren saymaklada bitmez