Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
YARIYIL TATİLİ ARDINDAN KANTİNLER DENETLENDİ

YARIYIL TATİLİ ARDINDAN KANTİNLER DENETLENDİ

ABONE OL
11.02.2016 14:04
YARIYIL TATİLİ ARDINDAN KANTİNLER DENETLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından öğrencilerini sağlıklı bir hizmet almaları amacıyla yarı yıl tatili sonrasında eğitim öğretime açılan okullarda kapsamlı kantin denetimleri gerçekleştirildi.

bilecik haberleri

2015-2016 Eğitim ve Öğretim döneminin ikinci yarısı başlangıcında yapılan  denetimlerde bütün ilkokul, ortaokul ve liselerde birçok başlıkta kontroller yapıldı.

Okul kantinlerinin yeni çalışma esasları ve mevzuatına yönelik gerçekleştirilen denetimlerde Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin sağlıklı meyve ve doğal ürünler tüketmeleri noktasında uyarılar ve tavsiyelerde bulunuldu.

Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerin büyük zaman geçirdiği ve sağlıklı bir hizmet almalarının sağlanması açısından önemli olan denetimlerde; okul kantini açmak ve çalıştırabilmek için temin edilmesi gereken resmi belgelerin olup olmadığı, genel temizliğinden çalışan personelin kıyafeti ve sağlık karnelerine, ambalaj ürünlerin son kullanma tarihlerinden açıkta satılan simit, poğaça, sandviç ve tost ürünleri gibi unlu mamullerin muhafazasına kadar öğrencilerin sağlığını etkileyen tüm konularda incelemeler yapıldı.

Denetlenen konular kapsamında ayrıca; işyeri çalışanlarının Hijyen Eğitim Sertifikası olup olmadığı, gıda maddeleri ile diğer maddelerin ayrı reyonlarda satışının yapılıp yapılmadığı, tezgah ve raf yüksekliği, boya ve badana durumu, kullanılan alet ve araçların temizliği, çöp ve atıklar için ağzı kapalı çöp kovasının olup olmadığı, soğutma tertibatlı dolap ve tezgahların olup olmadığı, ekmek ve unlu mamullerin muhazafa durumu, haşarat ile mücadelede yapılması gereken konular ile sinekliklerin olup olmadığı gibi birçok kalemde kontroller gerçekleştirildi.

Denetimlerde ayrıca, ekipler tarafından, insan sağlığını olumsuz etkileyecek gıda maddelerinin okul kantinlerinde satışına kesinlikle izin verilmemesi yönünde uyarılar yapıldı.

Belli aralıklarla yapılan denetimlerin devam edeceği bilgisini veren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kurallara uymayan esnaf ve iş yeri sahipleri  için gerekli yaptırımların uygulandığını bildirdi.

bilecik haberleri

ZABITA MÜDÜRÜ ERDEM TETİK:

”KANTİN DENETİMLERİNE SON DERECE ÖNEM VERİYORUZ”

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürü Erdem Tetik, gerçekleştirilen denetimler hakkında yaptığı değerlendirmede, Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak yarıyıl tatilinin ardından faaliyete giren kantinlerde denetimler gerçekleştirdiklerini belirterek,  şunları söyledi:

”Zabıta Müdürlüğü olarak, yarıyıl tatili sonrasında bütün okullarımızda kapsamlı bir denetim gerçekleştiriyoruz. Bütün okullarımızdaki kantinleri birçok başlıkta ele alarak kontrol ediyoruz. Gerçekten de diğer iş yerlerinde olduğu gibi okullarımızdaki kantin denetimlerine de çok önem veriyoruz. Çünkü bütün çocuklarımız buralarda besleniyor ve vakitlerinin çoğunu okullarda geçiriyor. Dolayısıyla okullarımızdaki kantinlerin denetimi son derece önemli. Yaptığımız denetimlerde bütün hijyenik ve diğer alanlardaki şartları göz önünde bulundurmanın yanısıra işletmecilerimize çeşitli uyarı ve tavsiyelerde de bulunuyoruz. Denetimlerimizde gördüğümüz eksiklikleri not ediyoruz ve bir sonraki denetimde bu eksikliğin  giderilmemesi halinde yaptırımda bulunacağımızı bildiriyoruz. Bu şekildeki denetimlerimiz belirli aralıklarla devam edecek.” diye konuştu.

 

bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r