DOLAR 8,30900.42%
EURO 10,10980.66%
ALTIN 489,530,23
BITCOIN 462128-4,97%
Bilecik
14°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“VATANDAŞIMIZ MAĞDUR OLMASIN!”

“VATANDAŞIMIZ MAĞDUR OLMASIN!”

Yazar: Ali Osman Çelikal 19 Ocak 2016 19:30
“VATANDAŞIMIZ MAĞDUR OLMASIN!”

Ali Osman Çelikal

0

BEĞENDİM

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Ahmet Hamdi Nayir, başkanlığında yapıldı.

Vali Nayir, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda, kurumlar arası işbirliğini gerektiren konuları paylaşmanın yanında genele ait olan talepleri değerlendirmek üzere bu tür toplantıların yapıldığını söyledi.

 

Kar yağışının yoğun olduğu dönemlerde kamu kurum ve kuruluşların işbirliği içinde gerekli yardım ve kolaylığı göstermesi gerektiğinin altını çizen Vali Nayir, şunları kaydetti:

VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR OLMASIN!

Kış hazırlıklarını gözden geçirmemiz gerekiyor. Kar yağışının yoğun olacağı düşünülerek gerekli önlemler alınmalı ve yolların kapanması durumunda vatandaşların mağdur olmamaları açısından yolların açılması çalışmalarına süratle başlanılmalıdır.

BİZİM GAYEMİZ CEZA VERMEK DEĞİL!

Kamu kurum ve kuruluşlarımız idari para cezalarını da hazırlayan, onaylayan veya onaya teklif eden kuruluşlarımız. Bizim gayemiz ceza vermek değil, gayemiz o cezaya ait olan hususlarla ile ilgili uyulması gereken kuralları yerleştirmek. Kurumlarca idari para cezalarının uygulanmasından önce ilgililere eğitim veya bilgilendirme yapmalı, ilgililer yazı ile uyarılmalıdır. Tütün ve tütün mamullerinin kullanılması ile ilgili yasaklara riayet edelim. Valilik makamına onaya sunulan yazılarda onaya esas teşkil eden mevzuat hükümleri belirtilmelidir.

Kamu hizmet standartları tablolarının güncel olmasına, Türk bayraklarının kirli, soluk ve yırtık bir şekilde kullanılmamasına özen gösterelim.

Muhtarlarımızın kamu kurum ve kuruluşlardan taleplerini daha hızlı dile getirebilmek için “Muhtar bilgi sistemi” kuruldu. Bu sistemi aktif olarak kullanalım.

Kamu hizmetini etkin, hızlı, verimli, şeffaf ve hesabını verebilir bir şekilde bütün icraatlarından sorumlu olduğumuzu bilerek, yürüteceğimiz bu kamu hizmetindeki çalışmaları takip edelim.

Başarılarınızı, personelinizle paylaşmasını bilerek, onların da gönül gücünü artırarak, daha iyilerini yapma konusunda bir gayret ve başarı içerisinde olmamız gerekiyor.

Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP