Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,6155
EURO
11,2367
ALTIN
554,31
BIST
1.480

Vali amcasından, anneannesi ve dedesiyle görüntülü görüştürmesini istedi

Vali amcasından, anneannesi ve dedesiyle görüntülü görüştürmesini istedi

Vali Bilal Şentürk, torunların, anneanneleri ve dedelerinin Ramazan Bayramlarını görüntülü telefonla kutlamalarına vesile oldu.

Bilecik merkeze bağlı Yeniköy’de yaşayan 70 yaşındaki İsmail ile 68 yaşındaki Emine Durmaz’ın, Kocaeli’de yaşayan torunları 10 yaşındaki Aziz Oskan, Vali Bilal Şentürk’e annesinin telefonundan mesaj atarak, ”Vali amca ben ailemle Kocaeli’de yaşıyorum. Öncelikle bayramınız mübarek olsun. Sizden bir ricam var. Dedem ve anneannem Yeniköy’de yaşıyor. Biz hafta sonları ve okullar tatil olduğunda veya bayramda onları ziyarete gidiyorduk. Bu bayram hepimiz evdeyiz. Ben ve ablam dedemi ve anneannemi çok özledik. Onlar internet kullanmayı bilmiyor. Köyde onlara çok fazla gidecek kimse yok. Onları 2 dakikada olsa görüntülü olarak görmek istiyorum. Annem bayram harçlığı verdi. Onlarla kaç dakika görüşürsem internet parasını öderim. Size söz gelirken size pişmaniye getiririm, ziyaret ederim.” diye yazdı.

Vali Şentürk’ün talimatıyla VSDG ekibi, Yeniköy’de yaşayan Durmaz çiftini ziyaret etti. Evin bahçesinde çalışırken VSDG ekibini karşılarında gören, şaşırdı.

Torunlarının Vali Şentürk’ten istedikleri talebi yerine getirmek için geldiklerini bildiren ekipler, Durmaz çiftini cep telefonundan torunları Aziz ve 12 yaşındaki ablası Zeynep Oskan’ı görüntülü arayarak, görüştürdü.

Görüntülü telefonla torunlarıyla bayramlaşan İsmail Durmaz, ”Bayramlarda torunlarımız ve çocuklarımız gelirdi. Bayramlaşırdık elimizi öperlerdi. Hayatımızın en hüzünlü bayramımızı geçiriyoruz. Benim ve eşimin cep telefonu yok. Evde sabit telefonumuz var. Sağolsun valimizin sayesinde torunlarımızla görüntülü görüştük ve özlemimizi giderdik. İnşallah virüs kısa sürede biter ve kiraz yemeye gelirler. Kurban Bayramında torunlarımızla ve çocuklarımızla beraber oluruz. Allah devletimize zeval vermesin.” dedi.

Torunları Aziz ve Zeynep de Vali Şentürk’e teşekkür ederek, dedesinden ve anneannesinden sağlıkları için evde kalmalarını istedi.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.