Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,2628
EURO
10,7602
ALTIN
526,82
BIST
1.410

“Uyuşturucuya Hayır” Kampanyası

“Uyuşturucuya Hayır” Kampanyası

Bilecik’in Vezirhan Beldesinde Vezirhan Belediyesi ile Vezirhanspor “Uyuşturucuya Hayır” kampanyası başlattı.

Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak ile Vezirhanspor Kulüp Başkanı Hasan Yıldırım öncülüğünde başlatılan kampanya Beldenin her yerine Bilbordlar asılarak bilgi verildi.

İlk amaçları pandemi sonrası etkinlikler düzenleyerek Vezirhan’da ki gençleri spora kazandırmak olduğunu belirtilen açıklama da, ” Doğa yürüyüşleri, toplantılar, spor oyunlarını gençlerimizin ilk hedefi olmasını sağlayacağız.” denildi.

UYUŞTURUCUYA HAYIR!

Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, gençleri uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla başlatılan ‘Uyuşturucuya Hayır’ kampanyası kapsamında bilbordlara yazılar asıldı.

Mesele hepimizin meselesi

Kampanya ile ilgili bilgi veren Başkan Ocak, “Uyuşturucuyla mücadele, bütün toplumu ilgilendiren, siyasi görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun herkesi yakından ilgilendiren, çok önemli bir milli mesele. Hepimizin çocukları, torunları hayati bir potansiyel tehdit altında. Dolayısıyla, burada samimiyetle, hepimiz işin bir ucundan tutmak zorundayız. Bu mesele sadece polisiye tedbirlerle önlenebilecek bir mesele değil. Tabii ki, uyuşturucunun her türüne ulaşımı imkânsıza yakın hâle getirecek polisiye tedbirleri almamız lâzım ama sonuçta sadece bu önlemlerle kesin sonuç almak mümkün değil. Bu konuda toplumsal duyarlılığı artırmamız gerekiyor.”dedi.

“3 Yıldır Artış Gösterdiğini Gözlemledik”

Vezirhanspor Kulüp Başkanı Hasan Yıldırım; “Yeşilay verileri, uyuşturucu kullanımının özellikle liselerde çok yaygın olduğunu, okullardaki kullanım oranının 3 yıldır artış gösterdiğini gözlemledik. Bu orandan rahatsız olduğumuz için Vezirhan Belediye Başkanımız Hüseyin Ocak ile görüştük. Vezirhan’da “Uyuşturucuya Hayır” kampanyası başlatıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İlk hedefinin sağlıklı bir gelecek sağlamak olduğunu belirten Başkan Yıldırım; “gençlerimize sağlıklı bir gençlik armağan etmek. Elimizden geleni yapacağız. Bizim derdimiz BAL Ligi değil, biz gençlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Amatör ruhumuzu kaybetmeden mücadelemizi sürdüreceğiz ama bundan birkaç sene sonra BAL Liginde mücadele edersek kimse şaşırmasın. Gençlerimize güveniyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.