ÜRETİCİ İSTEDİ VALİ EL ATTI | Bilecik HaberBilecik Haber

25 Eylül 2022 - 15:06

ÜRETİCİ İSTEDİ VALİ EL ATTI

ÜRETİCİ İSTEDİ VALİ EL ATTI
Son Güncelleme :

20 Eylül 2022 - 13:33

11.949 okunma
Memleket Partisi Bilecik

Çaltılı turfanda sebze, meyve üreticilerinin Vali Kızılkaya’dan talep ettikleri sera yolları yapıldı.

Vali Dr. Kemal Kızılkaya, yaklaşık bir ay önce ziyaret ettiği Çaltı’da çiftçilerin ve köy sakinlerinin talep ve isteklerini dinlemişti.

Çaltı’da yoğun şekilde yapılan seracılık faaliyetleri nedeniyle üreticiler kışın çamurdan, yazın tozdan dolayı seralara giden yolda zorluk çektiklerini Vali Kızılkaya’ya ileterek yolların yapılmasını talep etmişlerdi.

Söz konusu yolda incelemede bulunan Vali Kızılkaya, İl Özel İdaresi ekiplerine yolun bir an önce bitmesi talimatını vermişti.

Çalışmaların hemen başladığı Çaltı’da aradan geçen yaklaşık bir ay neticesinde yollar tamamlanarak çiftçilerin kullanımına açıldı.

Üreticileri desteklemek için devletin tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduklarını belirten Vali Kızılkaya, yaptığı açıklamada; “Çaltı’mız adeta ilimizin Antalya’sı. Seracılık ve turfanda sebzecilikte ciddi bir üretime sahip. Çiftçilerimiz emeklerini ortaya koyarak yaptıkları bu üretime bizler de sahip çıkarak ihtiyaçlarını giderme noktasında talep ettikleri yolu İl Özel İdaremizin kendi imkanlarıyla yaptık. Ulaşım refahını yükselterek çiftçilerimizin seralarına, seralarından pazar alanlarına giden yollarını iyileştirdik. Çiftçilerimiz yeter ki üretsin bizler yol yapmaya, tohum dağıtmaya, fidan vermeye ve destek olmaya hazırız.” diyerek çiftçilerimize bol kazançlar diledi.

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Hakkı
5 gün önce

Sayın valim öncelikle yaptığınız bu hizmetlerden dolayı şahsım adına teşekkür ederim aynı özverili inhisar ve köylerinde bulunan sıralarında yapılmasını arz ediyoruz