Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,5610
EURO
10,1604
ALTIN
499,71
BIST
1.361

TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bilecik Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının pazartesi birleşimi, Belediye Başkanı Semih Şahin başkanlığında yapıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıda, 9 gündem maddesi ele alınarak, karara bağlandı.
Toplantının ilk gündem maddesi olarak Bilecik Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesinde yapımı devam eden ikinci çocuk sosyal tesisine, ‘’Zübeyde Hanım Çocuk Sosyal Tesisi’’ isminin verilmesi konusu görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

2. gündem maddesi kapsamında ise Bilecik Belediye Başkanlığı Kreş ve Gündüz Çocuk Bakımevi yönetmeliğinin yürürlükten kaldırılarak, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesinin 1. Fıkrasının (m) bendine istinaden yeni hazırlanan Bilecik Belediye Başkanlığı Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Çocuk Sosyal Tesisi yönetmelik taslağı konusu, görüşülmek üzere Hukuk İşleri Komisyonuna sevk edildi.

Toplantıda ayrıca 6 adet imar ile ilgili konu, detaylı şekilde ele alınmak üzere İmar Komisyonuna havale edildi.

DEZAVANTAJLI VATANDAŞLAR VE REFAKATÇİLERİNE AKTİVİTELERDE ÜCRETSİZ HİZMET İMKANI

Belediye Başkanlığı tarafından getirilen ek gündem ile Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi, Bilecik Belediyesi Yaz Okulları ve Bilecik Belediyesi Su Eğlence Dünyası gibi alanlarda yapılacak aktivitelerde yüzde 40 ve üzeri engeli bulunan vatandaşlar ile refakatçilerine hizmetlerin ücretsiz sunulması oy birliğiyle kabul edildi.

‘’ÇOCUKLARIMIZ İKİNCİ KREŞİMİZDE BİRÇOK FAYDALI ETKİNLİĞİ BULABİLECEK’’

Meclis üyelerine çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Şahin, Hürriyet Mahallesinde yapımı devam eden ikinci kreş hakkında verdiği bilgide; ‘’Arkadaşlarımız burada hassas ve güzel bir çalışma gerçekleştiriyor. Çalışmanın tamamlanması ile başta çocuk sosyal tesisin içi olmak üzere dışı ve çevresindeki etkinlik alanları ile çocuklarımız birçok faydalı etkinliği bir arada bulacak. Örneğin, burada yapılacak küçük hobi bahçesinde çocuklarımız toprak ve tarımla buluşacak. Bitki ve sebzelerin nasıl yetiştirildiğini öğrenmiş olacak. Bunun gibi kreşleri önümüzdeki zaman diliminde diğer mahallelerimizde de gerçekleştireceğiz. Şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar
  1. olmuyor başkan dedi ki:

    bir proje yok her ay 6-7 gündem maddesi var bunların çoğunluğu da imar talepleri
    her şey çok mu güzel oluyor Ne!

  2. Bilecik11 dedi ki:

    Kreş, park . Bu şehrin başka bir gündemi de projesi de yok. Şehir belediyeciliği sadece park ve kreş mi demek. Siyasetle falan da alakası yok ha. Chp li belediyelere de baksak herhalde en geride kalmış belediye biziz. Bozüyük ilçe ama projelerinde vizyon var. Bilecik ne zaman gerçek bir şehir projesi görecek.