Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,8530
EURO
10,3629
ALTIN
499,02
BIST
1.382

Tarih, Kültür, Sanat, Turizm, Tanıtım, Markalaşma İşbirliği Protokolü

Tarih, Kültür, Sanat, Turizm, Tanıtım, Markalaşma İşbirliği Protokolü

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Bilecik Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü arasında “Tarih, Kültür, Sanat, Turizm, Tanıtım, Markalaşma İşbirliği Protokolü” imzalandı.

BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Serkan Bircan arasında imzalanan protokolle; Bilecik Dijital Kent Belleği oluşturulması, yazılı ve görsel yayınlar hazırlanması, UNESCO Kürsüsü kurulması ve Citta Slow (Sakin Şehir) hareketine uygun stratejik planların iki kurum arasında ortak bir çalışmayla yürütülmesi kararlaştırıldı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Serkan Bircan şu ifadelere yer verdi;

“İmzaladığımız bu önemli işbirliği ile Dirilişin, Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’imizde; tarihi, turistik, folklorik, gastronomi, sanatsal ve yöresel değerlerini ortaya çıkarmak ve tanıtmak amacıyla bilimsel çalışmalar gerçekleştirmek ve ilgili alanlarda önerilen projelerde ortak çalışmaları ve işbirliklerini hayata geçirmeyi amaçlamaktayız. Ana başlıklar olarak; Şehrimizin kent estetiği ve sanatsal çalışmaları kapsamında güzel sanatlar çalışmaları, turizm Info elçileri yetiştiriciliği, tarih kültür sanat etkinlikleri, şehrin gastronomi ve yöresel ürünlerinin markalaşması, Bilecik dijital kent belleğinin oluşturulması, miniabilecik, turizm stratejisi ve master planlarının oluşturulması, marka patent çalışmaları, UNESCO Kürsüsü kurulması, Cittaslow çalışmaları, girişimcilik, İnovasyon ve proje hazırlama konularında bilinçlendirme çalışmaları, tarih, turizm, kültür temalı yöresel ve geleneksel değerlerin uygulamalı eğitimleri gerçekleştirilecektir. Şehrimize Hayırlı ve Uğurlu Olsun. Sayın Rektörümüze ve akademik uzmanlarımıza, çalışmalarımıza katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.