TARİH, KÜLTÜR, MEDENİYET YÖRESİ GÖLPAZARI | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Eylül 2022 - 15:15

TARİH, KÜLTÜR, MEDENİYET YÖRESİ GÖLPAZARI

TARİH, KÜLTÜR, MEDENİYET YÖRESİ GÖLPAZARI
Son Güncelleme :

14 Mart 2022 - 14:23

137 okunma
Memleket Partisi Bilecik

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, Ankara’dan müjdeli haberlerle geldiklerini söyledi.

”Geçmişine sahip çıkmayanın geleceği olmayacaktır. Tarih, Kültür, Medeniyet yöresi Gölpazarı. Bu topraklar kadim topraklar, Bu topraklar bereketli topraklar.” ifadeleriyle sözlerine başlayan Başkan Suer, şu açıklamayı yaptı:

”Tarihde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış zengin bir kültürel mirasa sahip, çok farklı değerleri içinde barındıran göç yolları, ticaret yolları, hacı yollarının keşiştiği çok zengin bir Tarih, Kültür ve Medeniyete sahip

Tarih öncesi dönemlerinden yakın geçmişe kadar pek çok kıymet ve zenginliği ihtiva eden eşsiz ve müstesna topraklar Gölpazarımızın tarihine, kültürel zenginliklerine, geçmişine ve medeniyet değerlerine sahip çıkıyor yaşatıyoruz. Sokak sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bu kapsamda Cuma günü ziyaret ettiğimiz Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Serdar Çam Beyefendi ile çok verimli ve faydalı bir görüşme yaptık. Projelerimizi sunduk gerekli destekleri aldık. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.”

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments