Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,3055
EURO
10,8467
ALTIN
534,41
BIST
1.432

TAEKWONDO MÜSABAKALARI BAŞLADI

TAEKWONDO MÜSABAKALARI BAŞLADI

2017-2018 Okul Sporları Taekwondo Yıldızlar Kız-Erkek Bilecik İl birinciliği için müsabakalar, 3 Nisan tarihinde İstasyon Spor Salonunda gerçekleşti.

Sporun farklı alanlarında güzel dereceler ve başarıların elde edildiği Bilecik’te; 2017-2018 Okul Sporları Taekwondo Yıldızlar Kız-Erkek Bilecik İl Birinciliği Müsabakaları ile yeni bir çalışma başladı.

 

Ülkemizde özellikle son dönemlerde en çok yapılan sportif aktivitelerden olan Taekwondo, Bilecik’te de 7’den 70’e birçok sporcu tarafından gerçekleştirilmeye başladı.

 

Bilecik Taekwondo İl Temsilcisi Hülya Eçen Çalışkan, gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında Bilecik’te spor alanında yeni ve güzel bir çalışmayı daha başlattıklarını belirtti.

‘’TAEKWONDO SPORUNA 7’DEN 70’E TÜM BİLECİKLİLERİ DAVET EDİYORUZ’’

Taekwonda Bilecik İl Temsilcisi Hülya Eçen Çalışkan, Taekwondo sporuna 7 ‘den 70’e tüm Bileciklileri davet ediyoruz’’ ifadelerini kullanarak, şu bilgileri verdi:

 

‘’Taekwondo, şu an en çok yapılan ve futboldan sonra ikinci spor olarak gerçekleştirilirken, bizler de ekip olarak Taekwondo camiasının hizmetinde olan sorumlulukları üzerimize alarak, bu sporun Bilecik’te de en küçük yaştan en büyük yaşa kadar yapılmasını istiyoruz ve buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müsabakalarda tarihinde ilk defa elektronik sistem ile ilimizde okul sporları maçları yapıldı. Yıldız sporcularımız Bilecik’te ilk kez elektronik sistemli gard ekipmanları olan elektronik yelek, çorap ve başlıklarla maçlarını tamamlamanın keyfini yaşadılar.7 Hakemin görev aldığı müsabakalarda katılım sağlayan okul yöneticilerimize, okul beden eğitimi öğretmenlerimize, benim ekip arkadaşlarım olan kıymetli antrenörlerimize, velilerimize ve bu sürecin eksiksiz yönetilmesinde bizlere güç ve destek veren İl Başkanımız, Sayın Valimiz Tahir Büyükakın ve Türkiye Taekwando Federasyonu başta olmak üzere, Gençlik Spor il Müdürlüğümüze, Lojistik olarak her zaman ki gibi bizlerden desteğini esirgemeyen Milli Hakem ve Ulusal ve Uluslararası bir çok başarıya ülkemiz adına imza atan ve sporcularımıza imza attıran değerli Hocam Halit Yavuz’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca ilimizde bu anlamda böyle bir spor dalında çocuklarımıza hizmet etmek noktasında gerekli izin ve onayları vererek, katkıda bulunan Belediye Başkanımız Selim Yağcı ya çok teşekkür ediyorum. Son olarak, Taekwondo sporundaki faaliyetlerimiz ve aktivitelerimize 7 den 77 ye tüm Bilecik’ li hemşehrilerimizi davet ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

  1. sedat dll dedi ki:

    BEN SPORCUNUN ZEKI CEVIK AHLAKLI OLANINI SEVERIM DEMIS ATATURK HHELAL OLSUN

  2. sedat dll dedi ki:

    gercek sporcular gorsunler proteın tozu fralan yok hellllallllllllll