Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
SÖĞÜT ŞENLİKLERİ İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

SÖĞÜT ŞENLİKLERİ İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

ABONE OL
28.08.2015 08:41
SÖĞÜT ŞENLİKLERİ İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında, bu yıl 734’üncüsü kutlanacak Ertuğrulgazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri, Koordinasyon toplantısı yapıldı.
Vali Nayir, İl Özel İdaresi’ndeki toplantıda, program hakkında bilgi vermesinin ardından kurumların şenliklerden önce sorumluluk alanlarında bulunan eksiklikleri tespit etmeleri ve yapılacak çalışmalar görüşüldü.
 4
Ertuğrul Gazi’nin Domaniç’ten her yıl Söğüt’e gelişlerinin şenlik havasında kutlandığını ve 1281 yılında Ertuğrul Gazi’nin vefatından sonra da geleneğin devam ettirildiğini anımsatan Vali Nayir, şöyle konuştu:
3“734’üncü kutlama yılımız Ertuğrul Gazi’nin de vefatının 734’üncü yılına denk geliyor. Biz Ertuğrul Gazi’den sonraki kısmı sayıyoruz. Ertuğrul Gazi’nin hayatı boyunca devam eden şenlikler olarak daha da eski bir geleneğe sahip, bizi biz yapan değerlerden biridir. Tarihimiz, tarihteki şahsiyetler, tarihteki olaylar ve onların yıldönümü kutlamaları da bu açıdan önemlidir. Yalnızca Bilecik ve Söğüt için değil, ülkemiz ve milletimiz için önemli bir olayın yıl dönümüdür. Önemli mesajlar verilmesi gereken bir dönemdir. Şenliklerimizin ulusal bazda bir huzur, birlik ve beraberlik şölenleri olarak yer almasını hepimiz istiyoruz. Ama maalesef son birkaç yıldır şenliklerimiz, meydana gelen olaylarla anılmaya başladı. Bunlar bizi üzüyor. Birlik ve beraberliğimiz içerisinde, gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp, Ertuğrul Gazi büyüğümüze yakışır bir şekilde birlik ve beraberliğimizi gösterip, bu mesajı vermemiz lazım.
2
Burada, “Bu topraklar üzerinde yaşayan her bir insanımızı, her bir ferdimizi bundan 734 yıl önce kaybettiğimiz Ertuğrul Gazi’nin torunları olarak, ortak paydamızın, tarihimiz ve kültürümüz olduğu düşüncesini pekiştiren bir tören yapıldı. Birlik ve beraberliğimiz, bir kez daha burada vurgulandı” mesajının verilmesi gerekir. Bu toprakların sahibi olan bizlerin tarihimizden, kültürümüzden kopmadığı, bizlerin ev sahipliğinde gelenlerin de olgun davranışıyla buraya yakışır şekilde bu hizmetin görülüp, gönderildiği,   birlik ve beraberlik içerisinde bizimde katkılarımızla ortaya koymamız lazım. Bu program sadece Bilecik’in, Söğüt’ün programı değil, milletimizin, tarihimizin ve kültürümüzün ortak bir programıdır.”
Vali Nayir, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerinin katıldığı, “Kuruluştan Kurtuluşa” bisiklet turunun şenliklerin 3. gününde start alacağını sözlerine ekledi.
Toplantıya, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Söğüt Kaymakamı Berkan Sönmezay, Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu ve İl Genel Sekreteri Halis Nalbant ile daire müdürleri katıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Ahmet K.

    Sayın Valim, Sizleri yaptığınız çalışmalardan ötürü kutluyorum..


HIZLI YORUM YAP

300x250r