Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
SELİM YAĞCI: TARİHİN HER DÖNEMİNDE İNSANIMIZIN GÖZÜ, KULAĞI VE SESİ OLMUŞTUR”
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • SELİM YAĞCI: TARİHİN HER DÖNEMİNDE İNSANIMIZIN GÖZÜ, KULAĞI VE SESİ OLMUŞTUR”

SELİM YAĞCI: TARİHİN HER DÖNEMİNDE İNSANIMIZIN GÖZÜ, KULAĞI VE SESİ OLMUŞTUR”

ABONE OL
09.01.2016 14:32
SELİM YAĞCI: TARİHİN HER DÖNEMİNDE İNSANIMIZIN GÖZÜ, KULAĞI VE SESİ OLMUŞTUR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Kamuoyunun dünyadan, yurttan, ilinden ve çevresinden haberdar olmasında hiç şüphesiz ki en önemli payı olan ve gecelerini gündüzüne katarak çalışan basın mensuplarının ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.
bilecik haberleri
Mesajında; gazetecilik mesleğinin ülke ve toplum hayatındaki önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

Yönetim ile milletimiz arasında çok önemli bir köprü görevi gören basınımız, demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde de çok önemli bir yere de sahiptir. Genel olarak düşündüğümüzde Türk basını, tarihin her döneminde insanımızın gözü, kulağı ve sesi olmuştur. Basınımız kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmek için çaba sarf eder. Şunu önemle belirtmek isterim ki basınımız, gazetecilerimiz tüm bunların yanı sıra düşüncenin gelişmesine, kişiliğin oluşmasına yaşamın tüm aşamalarına yetenek ve becerilerin elde edilmesine yardımcı olarak bilgileri iletmek işlevini de üstlenmiştir. Bu görevlerin yerine getirilmesinde, gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra, meslek etiğinin her şeyin üstünde tutulması, doğru, ilkeli, nesnel ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesi de son derece önemlidir. Bu yaklaşımın, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi, basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır.

Mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen, üstün bir çabayla topluma hizmet eden ve yerelde biz yöneticilerin de sesini, çalışmalarını ve yeni projelerini  insanımıza ileten basın mensupları ile gazete çalışanlarımızın bu güzel gününü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r