Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
SELİM YAĞCI MİLLET VEKİLİ ADAYI MI?..

SELİM YAĞCI MİLLET VEKİLİ ADAYI MI?..

ABONE OL
31.08.2015 10:48
SELİM YAĞCI MİLLET VEKİLİ ADAYI MI?..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik’te 3 dönem Belediye Başkanlığını kazanarak tarihe geçen Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın, 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Milletvekili adayı olacağına dair bir takım söylemler ortaya çıkmış ve bu konuda kesin bir açıklama yapılmamıştı.

Bu söylemler üzerine 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın Milletvekili adayı olup olmayacağını araştırdık.

Yaptığımız Araştırmalar neticesinde, 1 Kasım 2015 Günü yapılacak seçimler’de Ak Parti Genel merkezi tarafından yayınlanan ve Ak Parti Seçim İşleri Genel başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop tarafından yayınlanan bildirgede, Belediye Başkanlarının, Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi Üyelerinin, İl / İlçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin  aday gösterilmemeleri yönünde Genel Merkez tarafından karar alındığını öğrendik.

Ayrıca bu görevlerdeki parti mensuplarından, istifa edip adaylık başvurusu yapanların değerlendirme dışı tutulacağını ve Genel Merkez tarafından istisnaî olarak, istifasına lüzum görülenlerin özel olarak bilgilendirileceği açıklandı.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop imzalı bu belge;
“Selim Yağcı’nın 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde aday olamayacağını açıkça belirtiyor..”

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r