Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
SELİM YAĞCI: “LANETLİYORUZ!”

SELİM YAĞCI: “LANETLİYORUZ!”

ABONE OL
15.01.2016 13:22
SELİM YAĞCI: “LANETLİYORUZ!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, PKK’lı teröristlerin Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde İlçe Emniyet Amirliği, Emniyet Lojmanları ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na eş zamanlı olarak gerçekleştirdikleri hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada; ”Yurdumuzun değişik bölgelerinde gerçekleştirilen hain saldırıları lanetliyoruz” dedi.

 
bilecik haberleri

 

Açıklamasına; ”Saldırıda şehit olan polis memuru ile aralarında aile fertlerinin de bulunduğu 5 insanımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum” ifadesi ile başlayan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

”Hain terör örgütü, yurdumuzun çeşitli bölgelerinde çocuk, genç ve yaşlı demeden kendilerine yakışır şekilde alçakça saldırılarını yapmaya devam ediyor. Diyarbakır Çınar ilçesinde, tahrip gücü çok yüksek bomba yüklü kamyonet, roketatar ve otomatik silahlarla saldırıya geçen terör örgütü mensupları, yine ocaklar söndürdü, arkasında yetim ve mahzun insanlar bıraktı. İçinde bulunduğumuz kış mevsiminin de ağır şartlarına aldırmadan insanları evsiz, yurtsuz bırakan bu hain terör örgütü, bütün bu alçaklıklarına rağmen Milletimizin birliğini bozamayacak, beraberliklerine halel getirmeye güçlerini yetirmeyeceklerdir. Bütün bu saldırılarındaki vahşetin şiddeti, hep bu birlik ve beraberliğimize olan kinlerinden dolayıdır. Bizim bu noktada millet olarak tek dayanağımız teröre inat, bir olmak, beraber olmak ve bu kötü günleri kenetlenerek, def etmektir. Bu anlamda Cenabı Allah’tan güç istiyoruz, sabır istiyoruz, irade istiyoruz.

Diğer yandan ülke, din, dil ayrımı gözetilmeden gerçekleştirilen terör eylemleri sadece ülkemizi hedef almamakta, diğer ülkelere mensup insanları da vahşide katletmektedir. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sultanahmet’te gerçekleştirilen vahşi saldırıda yine 11 insan hayatını kaybetti. Ülkemizde misafir olan ve hiçbir şekilde ölmeyi hak etmeyen bu insanlara karşı gerçekleştirilen insanlık dışı saldırıya bütün dünyanın karşı koyması ve buna göre tavır alması gerekir.

Yeni yılın ilk günlerinde meydana gelen bütün bu terör eylemlerini kınıyor, Cenabı  Allah’tan, bu yeni yılda bizleri, vatandaşlarımızı, dindaşlarımızı ve bütün dünya insanlarını terörden ve insan katliamından uzak bir yaşam ile buluşturmasını niyaz ediyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r