Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Selim YAĞCI çalışmaları yerinde inceledi

Selim YAĞCI çalışmaları yerinde inceledi

ABONE OL
02.08.2015 16:29
Selim YAĞCI çalışmaları yerinde inceledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Türbesi’nin olduğu alanda yapım çalışmaları devam eden Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

DSC_0081

Belediye Başkanı Selim Yağcı, inşaat çalışmalarında sona gelinen ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirilen çalışmalar hakkında yaptığı değerlendirmede, proje tamamlandığında Bilecik’in tanıtımı ve turizmi anlamında güzel bir çalışmanın ortaya konulmuş olacağını kaydetti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı incelemelerde, Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

DSC_0098

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi’ni önemsediklerini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, ”İlimize yeni ve önemli bir projeyi kazandırmaya çalışıyoruz. Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan bu proje şehrimizin tanıtımı ve turizmine büyük katkılar sağlamanın yanısıra aslında büyük bir eğitim projesi olarak da değerlendirilebilir. Çünkü burada ecdadımız olan padişahlarımızın hayatları ile birlikte devirlerinde yapmış oldukları hizmetleri hem bizler öğrenmiş olacağız hem de çocuklarımız öğrenmiş olacaklar. Böylece, atamız Şeyh Edebali’yi ziyarete gelen misafirlerimiz hem tarihlerini öğrenmiş olacaklar hem de bu alandan daha çok fotoğraf karesiyle ayrılmış olacaklar. Tarih ve kültür şehri Bilecik’imize böyle bir eseri kazandırdığımız için büyük bir mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r