Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
SELİM YAĞCI:  ”AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ DAİMA YÜKSEKLERDE YER ALACAKTIR”..
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • SELİM YAĞCI: ”AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ DAİMA YÜKSEKLERDE YER ALACAKTIR”..

SELİM YAĞCI: ”AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ DAİMA YÜKSEKLERDE YER ALACAKTIR”..

ABONE OL
22.08.2015 01:09
SELİM YAĞCI:  ”AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ DAİMA YÜKSEKLERDE YER ALACAKTIR”..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi tarafından İl Özel İdaresi Kavşağında gerçekleştirilen Işıklı Anıt hakkında yaptığı değerlendirmede, ”Ay yıldızlı bayrağımız daima yükseklerde yer alacaktır” dedi.

_DSC0037

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi tarafından şehrimizin belirli noktalarında gerçekleştirilen anıt ve heykel çalışmaları ile şehir mobilyalarını gelişmeye devam ettiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı değerlendirmesinde, ülkenin birlik ve birliğine çok daha ihtiyaç duyduğu bir dönemde Bilecik’te içerisinde şanlı ay yıldızlı Türk bayrağımızın vücut bulduğu anıt çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti.

_DSC0041

Bilecik’i misyonuna ve tarihten aldığı enerjiye uygun şehir mobilyaları ile imar ve ihya etmeye devam ettiklerini  kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

”Günümüzde ülkelerle birlikte şehirlerin de yarıştığı bir dönemdeyiz. Bununla birlikte şehirlerin kendisine ait simgelerle tanındığını da unutmamalıyız. Bilecik Belediyesi olarak bu anlamda güzel bir çalışmaya daha imza attığımız için son derece mutluyuz. Bilecik Belediyesi olarak, İl Özel İdaresi’nin bulunduğu kavşağa ”Parlayan Ay Yıldız” temalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar şehrimizin birçok noktasında tarihimiz ve kültürümüze uygun anıt ve heykel çalışmaları gerçekleştirdik. Bilindiği gibi ilk çalışmamız arasında olan ve Bilecik’imizde tek örneği bulunan 3 boyutlu Osmanlı Arması ile ilimizde güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Daha sonrasında ise Türkmeneli Caddesi Kardeşlik Anıtı, Yükselen Türkiye Cumhuriyeti Anıtı ve yeni bir görünüm kazandırdığımız Şehit Asker Anıtı, ilimize yakışır anıt ve heykeller arasında yer alıyor. Ayrıca ilimiz merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykellerinde de yenileme ve düzenleme çalışması gerçekleştirdik.

ŞEHRİMİZ ”PARLAYAN AY YILDIZ” TEMALI ANIT İLE AYDINLANACAK

Belediye Başkanı Selim Yağcı, gerçekleştirilen çalışma ile şanlı ay yıldızlı bayrağın daima yükseklerde yer alacağını belirterek, şöyle devam etti:

”Bilecik Belediyesi olarak şehrimize kazandırdığımız son çalışmamız ise ” Parlayan Ay Yıldız ” temalı olup, 5 metrelik yüksekliğiyle bulunduğu ortama ışık ve aydınlık verecek bir çalışma. Çalışmada ayrıca en üst kısımda  gece güzel bir görüntü verecek olan Ay Yıldızlı bayrağımız olacak. Anıtın alt bölümlerinde ise iki parçadan oluşan ve ışık ledlerle şelale görüntüsü yer alacak. Anıtta kullanılan tüm parçalar, paslanmaz çelikten oluşuyor. Bu çalışmayı bütün olarak ele aldığımızda, özellikle son günlerde ülkemiz üzerinde oynanan kötü oyunlar ile gelen şehit haberlerine bir direnç olacağını düşünüyoruz. Bu anıtta yer alan Ay Yıldızlı Bayrağımız ile güzel ülkemiz için kötü emeller taşıyan şer odaklarına en anlamlı karşılığı vermiş olacağız. Yani Türk Bayrağımız, ay ve yıldızıyla daima yükseklerde olacak ve parlayacaktır” mesajını vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

_DSC0032 _DSC0033 _DSC0034 _DSC0035 _DSC0037 _DSC0039 _DSC0040 _DSC0041 _DSC0042 _DSC0043 _DSC0044 _DSC0045 _DSC0046 _DSC0047 _DSC0048 a (1) a (2) a (3) a (4)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r