Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
SAĞLIK MERKEZİ YAPILMASI İÇİN ARAZİSİNİ BAĞIŞLADI

SAĞLIK MERKEZİ YAPILMASI İÇİN ARAZİSİNİ BAĞIŞLADI

ABONE OL
21.12.2015 17:38
SAĞLIK MERKEZİ YAPILMASI İÇİN ARAZİSİNİ BAĞIŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

85 yıl önce Makedonya’dan göçen ailenin torunu Yıldırım Demirel, Beşiktaş Mahallesi’ndeki arazisinin bir bölümünü Aile Sağlık Merkezi yapımı için bağışladı.

 


Demirel’in yaptığı bağış Bilecik Belediye Başkanlığı’nda gerçekleşen basın toplantısıyla duyuruldu. Beşiktaş Mahallesi’ne sağlık tesisi için uzun zamandan beri uygun bir alan aradıklarını belirten Belediye Başkanı Selim Yağcı, tüm alternatifleri değerlendirdiklerini fakat bugüne kadar uygun bir yer bulamadıklarını belirtti.

Bu ihtiyaca cevap verdiğinden dolayı Demirel ve ailesine teşekkürlerini sunan Yağcı, “Yıldırım Demirel ve ailesi Beşiktaş Mahallesi’ndeki mülklerinden 767 metrekarelik bir bölümünü sağlık tesisi yapılmak üzere Sağlık Müdürlüğümüze dolayısıyla devletimize bağış yaptı. Böyle hayırlı işlerin örnek teşkil etmesi bakımından duyurulması son derece önemli. Öncelikle böyle güzel bir hayra vesile oldukları için Yıldırım Demirel ve onun şahsında tüm ailesine teşekkür ediyorum. Bu seneki yatırım programına aldırdık. Ödenekleri gelir gelmez bir an önce oraya sağlık tesisini kazandıracakları için sağlık il müdürlüğümüze de çok teşekkür ediyorum.

Bilecik Belediye Başkanlığı olarak halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda vatandaşlarımız ve kurumlar arasında bağ oluşturma noktasında çaba harcamaya devam edeceğiz. İnşallah 2016 yılının sonlarına doğru tesisimizi el birlik açma fırsatını sunabiliriz.”dedi

Bağışçı Demirel ise yaptığı bağış dolayısıyla duyduğu sevinci paylaşarak “Yaklaşık 85 yıl önce Makedonya’dan göç edip Bilecik’e yerleşen bir ailenin torunuyum. Atalarıma devletimiz buraya geldiklerinde bu yerleri tarım arazisi olarak bağışlamışlar. Bugün de hem başkanlığımız hem il sağlık müdürlüğümüzün istekleriyle bir bağışta bulunuyorum. Bu toprak zaten bize devlet tarafından bağış olarak verilen yerin bir kısmını ben tekrar devletime hizmet alanı olarak geri iade ettiğim için onur duyuyorum. Bu vesileyle sayın başkanıma ve müdürüme çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Hasan Sönmezer

    Helal olsun Bu insanla aynı mahallede oturdugum icin gurur duyuyorum Allah ondan razı olsun saygılar


HIZLI YORUM YAP

300x250r