Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
PAZARYERİ’NDE TRAFİK EĞİTİM PİSTİ AÇILIŞI

PAZARYERİ’NDE TRAFİK EĞİTİM PİSTİ AÇILIŞI

ABONE OL
03.08.2015 09:00
PAZARYERİ’NDE TRAFİK EĞİTİM PİSTİ AÇILIŞI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pazaryeri ilçesinde, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik eğitimi verilmek üzere planlanan trafik eğitim pisti ve oyun parkı açılışı gerçekleştirildi.

MUH_0883

Vali Ahmet Hamdi Nayir,  Pazaryeri Anaokulu’nda gerçekleştirilen açılışta, yatırımcı kuruluş tarafından trafik eğitim pistinin yapılmasının sosyal sorumluluk projesinin göstergesi olduğunu söyledi.

Trafik konusunun önemli bir konu ve can alıcı hususlar arasında yer aldığını ifade eden Vali Nayir, şunları kaydetti:

“İstatistiklere bakıldığında her gün yaklaşık 10 canımızı trafik kazalarında kaybediyoruz. Trafik önemli ve eğitimi gerektiren bir konudur. Anaokulu çağında trafik kültürünü verebilirsek trafikteki can kayıplarını aza indirmemiz mümkün olacak. Buradaki çalışmada devlet, yerel yönetim, sivil toplum ve girişimciler işin içerisinde. Birlikte iş yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Kaymakam vekili Kadir Apaydın da eğitim uzun süreçli bir yatırım olduğunu ve emeklerinin sonradan alındığını ifade etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ise Okul Aile Birliğinin talebi üzerine “Okullar hayat olsun” projesi kapsamında okulun bahçesine oyun parkı yaptıklarını vurgulayarak, birlikteliğin hem devlet hem de millet olarak devam edeceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından Vali Nayir, trafik eğitim pistinin yapımında destekte bulunan yatırımcı kuruluşa plaket verdi.  Vali Nayir ve beraberindekiler, çocuk trafik eğitim pistinin ve oyun parkının açılışını gerçekleştirdi. Çocuklar, trafik eğitim pistinde, trafik kurallarına uyarak, gösteri yaptı.

Açılışa, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İnhisar Kaymakamı Hakan Keskin ve daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

MUH_0923 MUH_0927 MUH_0930 MUH_0932 MUH_0934 MUH_0910 MUH_0904 MUH_0899 MUH_0883

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r