Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
ÖMER DÖNGELOĞLU VE DURSUN ALİ ERZİNCANLI BİLECİK’TE, ”SEVGİLİLER SEVGİLİSİNİ” ANLATTI
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • ÖMER DÖNGELOĞLU VE DURSUN ALİ ERZİNCANLI BİLECİK’TE, ”SEVGİLİLER SEVGİLİSİNİ” ANLATTI

ÖMER DÖNGELOĞLU VE DURSUN ALİ ERZİNCANLI BİLECİK’TE, ”SEVGİLİLER SEVGİLİSİNİ” ANLATTI

ABONE OL
18.01.2016 15:58
ÖMER DÖNGELOĞLU VE DURSUN ALİ ERZİNCANLI BİLECİK’TE, ”SEVGİLİLER SEVGİLİSİNİ” ANLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediyesi tarafından 2016 Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ”Es-Sıddık” adlı programda televizyon ekranlarının değerli isimleri olan Dursun Ali Erzincanlı ve Ömer Döngeloğlu, tarafından Sevgililer Sevgilisi Peygamber Efendimiz anlatıldı.

bilecik haberleri

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun ilginin olduğu programda Peygamber Efendimizin ”Es-sıdık” yönü başta olmak üzere, birçok güzel yönü hakkında bilgiler verildi.

bilecik haberleri

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik, Afranur Akay’ın, Peygamber Efendimizin anlatıldığı bir Naatı Şerifi seslendirmesiyle başladı.

Program daha sonra televizyon ekranlarının değerli ismi Dursun Ali Erzincanlı’nın kendine has üslubu ile Naatı Şerifler seslendirmesiyle devam etti.

Güzel ve duygulu anların yaşandığı programda daha sonra İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Peygamber Efendimizin başta ”Es-Sıddık” yönü olmak üzere aile hayatı ve benzeri konularda örnekler vererek, anlattı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, program sonunda yaptığı konuşmada; Bilecik’te güzel ve anlamlı bir gece daha yaşadıklarını belirtti.

Bilecik’te iki değerli isim tarafından Peygamber Efendimizin hayatının anlatıldğına dikkat çeken Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti.

”Değerli kardeşlerim Alemlere rahmet olarak gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz ve ”Habibim sen olmasıydım bu alemleri yaratmazdım” denilen bir Peygamberin ümmetiyiz ve ”İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” düşüncesinin dünyaya yayıldığı bir toprak parçası üzerinde yaşıyoruz. Bu kadar kutsal değerlere sahip olan insanlar olarak birlik ve beraberlik hamurunun karıldığı topraklardayız. İnşallah biz de bu 2016 kültür ve sanat etkinliklerine iki değerli isim olan Dursun Ali Erzincanlı ve Ömer Döngeloğlu ile başladık. İnşallah bir tarafından Peygamber Efendimizin o güzel ahlakını öğrenirken diğer taraftan da Dursun Ali Erzincanlı kardeşimizin o güzel sesiyle O’nun hayatından esintileri ruhumuzun derinliklerinde hissettik. İnşallah böyle güzel başlangıçlarla başladığımız bu etkinliklerimiz şehrimizde memleketimizde ve bütün dünyada barış, huzur ve esenliğin olacağı bir şekilde devam eder. Bu akşam bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Bizlere mana alemimizde yeni kapılar açmamıza yardımcı olan hocalarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has üslubuyla ettiği dua ile biten etkinlik, Vali Nayir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın, Ömer Döngeloğlu ve Dursun Ali Erzincanlı’ya üzerinde 3 boyutlu Osmanlı Arması bulunan tablo hediye etmesiyle son buldu.

bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r